İzmirliler'den Başkan Tugay'a 90 dakika teşekkürü İzmirliler'den Başkan Tugay'a 90 dakika teşekkürü

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraki İZDOĞA ve İZENERJİ şirketinde Tunç Soyer'in görev bitimine sayılı günler kala  işe alınan işçiler, Cemil Tugay’ın göreve gelmesinin ardından işten çıkarılmıştı.

İşten çıkarılan işçiler İzmir Ticaret Odası (İZTO) binasında yapılan ve Cemil Tugay’ın da katıldığı Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Toplantısında binanın önünde eylem gerçekleştirdiler. 

DANIŞMAN LİSTE İSTEDİ

İşçilerin Başkan Cemil Tugay’ın İZTO binasından çıkmasını bekledikleri sırada Tugay’ın danışmanı Haydar İnanır, işçilerin eylemleri sonlandırması gerektiğini belirterek işe geri alımlar için liste istemişti. 

Danışman İnanır işçilere özel telefon numarasını vererek randevulaştı. Bugün gerçekleşen görüşmede İnanır’a teslim ettiği listedeki 93 kişinin en kısa sürede işbaşı yaptırılması kararlaştırıldı.

“CEMİL BAŞKAN MUTLU”

İnanır görüşmeden sonrası yaptığı açıklamada, “Dün akşam da arkadaşlarla konuştuğumuz şekilde anlaştığımız listeyi istedik. En kısa zamanda listedeki arkadaşlarımız işlerine başlayacak. Şu an yapılacak incelemeler var ve şirketlerden hangilerine alım olacak listeler istendi. En kısa sürede hepsini işe alacağız. İlk etapta ilaçlama ve temizlik, park bahçelerde bir sonraki etapta alım olacak. Daha sonrasında da şirket genel müdürleri ihtiyaç halinde kadroda değişiklik yapabilecek. Cemil Başkan krizin bittiğini biliyor, mutlu ve olması gerekenin bu olması gerektiğini de düşünüyor. Kamuoyu sadece yeni giren işçilerin çıkarıldığını biliyor ama bir sürü tutanak yiyip işten atılanlar var. Eğer teslim edilen listede o arkadaşların isimleri varsa bu da değerlendirilecek ve arkadaşlara bildirilecek. Bu isimler arkadaşlarla beraber mağdur olduğunu iddia ediyor ama durum öyle değil.”” dedi. 

 “CUMA GÜNÜ DÜĞÜM ÇÖZÜLÜYOR"

İşçilerin Cuma günü İnanır ile yeniden görüşeceği ve sürece dair karşılıklı değerlendirmelerde bulunacakları öğrenildi. (Ege postası)