Geçtiğimiz aylarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa ederek  İzmir Büyükşehir için aday adayı olan Buğra Gökce, Ekrem İmamoğlu'nun kararıyla İstanbul Planlama Ajansı Başkanlığı'na atandı.

Gökce sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da ve dünyada örnek bir kuruluş olma hedefimize ilerleyeceğiz. Yolumuz uzun. Heyecanımız yüksek. Tam yol ileri!" ifadelerini kullandı.

Benim için gurur verici

Gökce'nin paylaşımının tamamı şu şekilde:

Karabağlar'da işsizlikle mücadelede yeni dönem başladı Karabağlar'da işsizlikle mücadelede yeni dönem başladı

Değerli dostlarım, sevgili İstanbullular, benim için gurur verici bir haberi sizlerle paylaşmak istiyorum:

İstanbul’un bilimsel çalışmalar ışığında ve İstanbulluların katılımıyla planlanması, güzel şehrimize ait güncel sorunların tespit edilerek, bu sorunların çözümüne yönelik veriye dayalı strateji ve politika önerileri geliştirilmesi için 2020 yılında kurulan, bugüne kadar da İstanbul’un geleceği açısından hayati önemde projeler ve politikalar geliştiren İstanbul Planlama Ajansı Başkanlığı görevini üstlenmiş bulunmaktayım.

Bana bu önemli görev ve sorumluluğu veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem İmamoğlu‘na ve İstanbul Planlama Ajansı’nı İstanbul’a kazandıran, kurucu başkanımız değerli dostum @resulemrahsahan ‘a teşekkür eder, bu tarihe kadar İstanbul Planlama Ajansı bünyesinde sürdürdükleri çalışmalarla örnek olan tüm çalışma arkadaşlarıma da önümüzdeki dönemde üstün başarılar dilerim.

Yeni dönemde İstanbul Planlama Ajansı kuruluş amaç ve ilkelerine uygun olarak İstanbul’un geleceği için akıl ve bilimin ışığında, farklı disiplinlerden uzman akademisyenlerin katkıları ve 16 milyon İstanbullunun katılımıyla İstanbul’a hizmet etmeye devam edecek. Aynı zamanda Belediye Birliklerimiz üzerinden sadece İstanbul’a değil Türkiye’deki yerel yönetimler ve akademiye de bir iş birliği modeli sunacak, kentlerimizin geleceğini ilgilendiren konularda sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da ve dünyada örnek bir kuruluş olma hedefimize ilerleyeceğiz.

Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesinin tüm üyeleriyle yürümeye, her şey çok daha güzel olsun diye yeni yatırımlar, yeni atılımlarla İstanbul ve Türkiye’miz için 7/24 çalışmaya devam edeceğiz.

Yolumuz uzun. Heyecanımız yüksek. Tam yol ileri!