Buca Belediyesi ekim ayı toplantısının ikinci oturumu belediye meclis salonunda Başkan Erhan Kılıç başkanlığında gerçekleştirildi.  Toplantıda 2024 Yılı İdare Performans Programı ve 2024 Mali Yılı Bütçesi görüşülerek karara bağlandı. Oy çokluğu ile alınan karara göre, Buca Belediyesi’nin 2024 yılı mali bütçe rakamı 2 milyar 700 milyon lira olarak belirlendi.

Dünyaca ünlü Ilıca Plajı'na üst üste 5. kez mavi bayrak Dünyaca ünlü Ilıca Plajı'na üst üste 5. kez mavi bayrak

2024 yılında hayata geçirilecek çalışmalarda, Fen İşleri Müdürlüğü’ne 440 milyon 360 bin lira, Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne  368 milyon 830 bin lira, Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne  245 milyon 474 bin lira, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne 271 milyon 234 bin lira,  Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne  181 milyon 150 bin lira, bütçe ayrıldı.

”BUCAMIZA HAYIRLI OLSUN”

Tahmini bütçenin Buca’ya hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Erhan Kılıç, konuşmasında görev süresi boyunca yapmış olduğu çalışmalara değinerek, şunları söyledi:

”Bir kentin dönüşümü bir anda gerçekleşemez. Bu zaman alan bir süreçtir. Özellikle Buca gibi nüfusu sürekli artan bir ilçe için bu daha da zordur. 30 yılda nüfusu beş on kat artmış bir ilçe bir anda evrilemez. İhtiyaçlar ona göre değişiyor. Biz geldiğimizde öncelikle şehrin yeni planlarını yaptık. Bu Buca için öncelikli ihtiyaçtı. Çok yakın bir zamanda Sporium Spor Merkezi’nin açılışını gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimiz için yurt yaptık, çocuklarımız için Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezleri’miz tam kapasite çalışıyor. Bilim sanat Merkezi’mizi hayata geçirdik. Öğrencilerimiz uluslararası yarışmalardan ödüllerle dönüyorlar. Buca Arama  Kurtarma Birimimiz BUCAKUT’u  hayata geçirdik. Yakın zamanda açmayı planladığımız Tematik Park, Hasıl Tesisi gibi çalışmalarımız var”.