Başkalarının yerine SRC sınavına girmişlerdi: "O kurum kapatılsın" Başkalarının yerine SRC sınavına girmişlerdi: "O kurum kapatılsın"

Başkan Erhan Kılıç yönetimindeki toplantının ana gündemi Buca Belediyesi’nin 4 taşınmaz için aldığı satış kararı oldu.

‘İLLER BANKASI’NIN PAYI MAAŞLARA YETMİYOR’
Eleştirilere yanıt veren Başkan Kılıç yaptıkları kamulaştımaları anlattı. Kılıç “ Kendi taşınmazlarla yapmıyorsunuz diyorsunuz ya… Bizim yaptığımız kamulaştırmalar işte gece pazarı yaklaşık 7 bin 500 metrekare kapalı alan belediyeye ait. Kentin en değerli alanlarından birisi. Onun dışında 6-7 dönümlük pazaryeri kamulaştırması var. Onun da değeri artı. Bunları göz ardı edip satışlarla ilgili konuşuyorsunuz. Şimdi yaşadığımız ekonomik krizi sizler bizden daha iyi biliyorsunuz. İller Bankası’ndan gelen paranın personel maaşına yetmiyor. Personel sayımız da yasal sınır çerçevesinde. İller Bankası payı personel parasının yarısına yetiyor. Şimdi mazot olmuş 40 TL. Kamulaştırmaların hepsinin paraları verildi” dedi.

‘SATMAYALIM NE YAPALIM’
Ekonomik krize rağmen ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Kılıç “Bankalar kredi vermiyor. Cumhuriyet tarihinde böyle bir şey olmamıştır. Ciddi dar boğaz yaşanmamıştır. Biz kamu kurumlarıyız. Buna rağmen kredi çıkmıyorsa ki kredi limitimiz çok yüksek. Biz 1,5 milyara kadar borçlanabilmemiz lazım. Şu an bankada 100 milyon TL var. O yüzden satmayalım ne yapalım? Benzin istasyonunun yanındaki yer. Bir şey yapalım dedik onda da olmuyor.” diye konuştu.