Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’nin haftasonu gerçekleştirdiği ziyareti sonrası Çamkule Mahallesi’nde başlayan çalışmalar bir hafta geçmeden tamamlandı. Başkan Eşki’nin sabahın ilk ışıklarında Mahalle Muhtarı Nesim Yaşar eşliğinde, ilgili müdürler ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette tespit edilen sorunlar çözüme kavuştu, istekler yerine getirildi.

Çamkule’ye rengarenk bir meydan

Kuruyan otlarla kaplı mahalle meydanındaki kavşakta gerekli tadilatlar yapıldı. Peyzaj çalışması yapılan kavşak rengagenk çiçeklerle bambaşka bir görünüme kavuştu. Aynı meydandaki beton blok kırılarak hem düzenleme yapıldı hem de meydana açılan yol genişletildi. Diğer yandan meydanda bulunan park temizlenerek bakımı yapıldı. Parkın daha verimli kullanılabilmesi için yeni proje hazırlanacak.

 

Daha fazlasını yapacağız

Vapur Tugay'dan İlk biletler Günay'dan Vapur Tugay'dan İlk biletler Günay'dan

İlçe genelinde öncelikli sorunları tespit ederek hızla çözüme kavuşturmayı hedeflediklerini ifade eden Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Bu dönemde özellikle Bornova’nın hizmet almada geri kalmış bölgelerinden çalışmaya başladık. Önceliğimiz temel belediye hizmetleri olan temizlik, çöplerin toplanması, park ve bahçelerin bakımı, kaldırım işgallerinin önlenmesini sağlamak. Ardından da bölgede sosyal ve kültürel gelişimi sağlayacak yapılar oluşturmayı hedefliyoruz. Çamkule Mahallesi’nde de bunu yaptık. Mahalle muhtarımız ve vatandaşlarımızın isteklerini ziyaretimizin üzerinden bir hafta bile geçmeden gerçekleştirdik. İlerleyen süreçte Çamkule ve tüm mahallelerimizde çok daha fazlasını yapacağız” dedi.