Daha konforlu yollar ve ulaşım için ilçenin dört bir yanında asfalt serimlerini sürdüren Bornova Belediyesi, dik yokuşların bulunduğu bölgelerde beton yol yenileme çalışmalarına da başladı. Altındağ Merkez Mahallesi’nde eski yolların kırımı ve yeni beton dökümü için düğmeye Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki bastı.

Bornova Belediyesi yılın ilk beton yol çalışmasını Altındağ’da dik yokuşların yoğun olduğu Merkez Mahallesi’nde yaptı. 4607 Sokak’ta başlayan çalışmalar kapsamında çatlayan ve deforme olan yolda, önce kazılarak zemin hazırlığı yapıldı, ardından beton döküldü. Asfalt yollarda yüksek eğimde araçların kaydığı için beton yolların tercih edildiğini hatırlatan Başkan Eşki, ilk etapta bu bölgede toplam 10 sokakta daha beton yol çalışması yapılacağının müjdesini verdi. Merkez Mahallesi’nin ardından Altındağ’ın en yüksek kesiminde bulunan Çamkule Mahallesi’ne geçilecek.

Büyükşehir, orman yangınları için teyakkuza geçti Büyükşehir, orman yangınları için teyakkuza geçti

Altindag Beton (2)

En sorunlu yerden başladık

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki de çalışma sırasında Fen İşleri ekibinin yanındaydı. Yılın ilk beton dökümü için düğmeye basan Başkan Eşki, bir hafta önce bölgede incelemelerde bulunduklarını hatırlatarak, “Bütün Bornova’yı tek tek, sokak sokak gezip sorunlu gördüğümüz yerlerde gereken çalışmaları yapacağız. Merkez Mahallesi yol konusunda en sorunlu yerlerinden başında geliyordu. Bu nedenle işe buradan başladık. Devamı gelecek. Bornova’da yol sorunu kalmayacak” diye konuştu.