Beydağ Belediyesi, Beydağlılara 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusunu yaşatmaya hazırlanıyor. Beydağ Belediyesi 20.00’de Şehit Üsteğmen Mehmet Sakallı İmam Hatip Lisesi önünde toplanıp Fener Alayı düzenleyecek. Fener Alayı beraberinde 250 metrelik şanlı Türk bayrağımız taşınacak. 2 Eylül Kurtuluş Parkı’nda sona erecek olan Fener Alayı sonrasında, sanatçı gurubu Fondip konser için sahneye çıkacak.  

“Tüm Hemşehrilerimizi Etkinliklerimize Bekliyorum” 

Tüm Beydağlıları 29 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek olan konsere ve fener alayına davet eden Başkan Feridun Yılmazlar, Cumhuriyetin 100’üncü yılına yakışır bir etkinlik düzenleyeceklerini söyledi. Başkan Yılmazlar, “Sevgili hemşerilerim, Atatürk'ün bizlere emaneti, İstiklal ve İstikbalin teminatı Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını hep birlikte kutluyoruz. 29 Ekim Pazar günü saat 20.00’de Şehit Üsteğmen Mehmet Sakallı İmam Hatip Lisesi önünde düzenleyeceğimiz Fener Alayı'nda bir araya gelecek; sonrasında 2 Eylül Kurtuluş Parkı’ndaki Fondip konserimizle Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız. Hep birlikte, coşkuyla, gururla…” diye konuştu. 

Balçova’da hedef: hızlı çözüm, iyi hizmet Balçova’da hedef: hızlı çözüm, iyi hizmet

Ayrıca Cumhuriyetin ilanının 100.yılı anısına bir hatıra ormanı oluşturmayı planlayan Beydağ Belediyesi, 29 Ekim günü Beyköy Mahallesi’nde 100. Yıl Hatıra Ormanı Fidan Dikimi etkinliği de gerçekleştirecek. 

Beydağ Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl coşkusunu tüm Beydağ’a yaymak için aynı zamanda 1000 adet Türk Bayrağını tek tek evlere ve esnaflara teslim ediyor.