CHP Konak Adayı Mutlu projelerini tanıttı CHP Konak Adayı Mutlu projelerini tanıttı

Bayraklı Belediyesi tarafından kurulan Kadın Girişimi Kooperatifi, el emeği göz nuru ürünlerini beğeniye sunacak. Her yıl renkli ve hesaplı hediye seçenekleriyle büyük ilgi gören satış stantları, 18-31 Aralık tarihleri arasında Bayraklı'daki bir AVM’de ziyaret edilebilecek. Stantlarda yılbaşı temalı eşyalar başta olmak üzere takı, çanta, sabun, tablo, keçe ve örgü gibi çeşitli ürünler ile ev aksesuarları uygun fiyatlara satışa sunulacak.

AW095330_02
Bayraklı’nın üreten kadınları, Başkan Serdar Sandal'ın talimatıyla baştan sona yenilenen ‘Kadının Emek Dünyası’ Sevgi Yolu ve Manavkuyu’daki stantlarında her gün yüzlerce ziyaretçi ağırlıyor. 100’e yakın kişinin faydalandığı stantlarda ürettiklerini satma imkanı bulan kadınlar, ev ekonomilerine de katkı sağlıyor. 7’den 70’e herkesin hediyelik eşya durağı olan satış alanları ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor. Stantlar, üreten kadınlara sosyal aktivite ve gelir, ziyaretçilere ise ekonomik bütçeli hediyelik ürün satın alma imkanı sunuyor. Stantlar her gün 09.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

AW095330_03

"Herkesi bekliyoruz"
Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Kadının Emek Dünyası stantlarımız, kadınların sosyal hayata, üretime ve ekonomiye daha fazla katılmasını sağlıyor. Baştan sona yeniledikten sonra sayılarını da artırdığımız stantlardan daha fazla kadının faydalanmasını sağladık. İlçemizdeki üreten, emekçi kadınlarımıza destek olmaya çalışıyoruz ve bu desteklerimiz her zaman sürecek. Bu kapsamda yılbaşı dolayısıyla açılacak stantlarda hem üreten kadınlara destek olmak hem de sevdiklerine el emeği göz nuru hediyeler almak isteyen herkesi stantlarımıza bekliyoruz" dedi.