Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yönetimi maaş krizinin yaşandığı Bayraklı Belediyesi'ne ziyaret düzenledi. Aslanoğlu'nu belediye önünde işçiler karşılarken yardım talebinde bulunuldu. İşçiler "Gerçekten çok mağdur durumdayız, sizlerden rica ediyoruz bu işe el atın. En kısa sürede yardımınızı bekliyoruz. Bizim kendi belediyemiz ve CHP bayrağını buraya yine getirdik. Ancak şimdi CHP belediyesi değil de farklı belediye tarafından yönetiliyormuşuz gibi hissediyoruz” dedi.

 Yaşanan mali kriz ile gündeme gelen Bayraklı Belediyesi’nde işçi ve memur maaşlarında eksik ücret yatması sonrası belediyede çalışan işçi ve memurların eylemleri devam ediyor.

Çevre bilinci eğitiminde çarpan etkisi Çevre bilinci eğitiminde çarpan etkisi

Sabah saatlerinde çöp kamyonları ve temizlik makinaları ile yolu kapatan işçiler memurların da desteği ile eylem yaparken belediye binası önünde toplanan çalışanlar Belediye Başkanı İrfan Önal’ı protesto etmişti.

İL YÖNETİMİNDEN ZİYARET
Yaşanan krizler sonrası ise Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yönetimi Belediye Başkanı İrfan Önal’ı ziyaret etti. Tam kadro gerçekleştirilen ziyarete CHP Bayraklı İlçe Başkanı Didem Gültekin de  eşlik etti.

CHP BELEDİYESİ DEĞİL DE FARKLI BELEDİYE TARAFINDAN YÖNETİLİYORMUŞUZ GİBİ HİSSEDİYORUZ


Belediye binasına gelen Aslanoğlu’nu kapıda ilk olarak işçiler karşıladı. Yaşadıkları mağduriyeti anlatan işçiler, “Gerçekten çok mağdur durumdayız, sizlerden rica ediyoruz bu işe el atın. En kısa sürede yardımınızı bekliyoruz. Bizim kendi belediyemiz ve CHP bayrağını buraya yine getirdik. Ancak şimdi CHP belediyesi değil de farklı belediye tarafından yönetiliyormuşuz gibi hissediyoruz” diyerek destek talebini iletti.

İşçilere yanıt veren Başkan Aslanoğlu ise, “Elimizden geldiğince çözüm bulmaya çalışacağız. Bu tür istişarelerin yeni başladığı ortamda iletişimi kesen cümlelerden uzak durmak lazım. Taleplerinizi iletiyorsunuz. Sendika başkanları da görüşüyor, genel merkez de ilgileniyor, oy yüzden hiç endişe etmenize gerek yok. Sakince bekleyin lütfen” dedi.

CUMA GÜNÜ BRİFİNG VERDİ
Konuşmalar esnasında Belediye Başkanı İrfan Önal’ın aşağıya inmesinin ardından heyet yukarıya çıktı. Yapılan görüşmelerde Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal'ın geçtiğimiz cuma günü genel merkeze giderek krizle ilgili rapor verdiği de belirtildi