Bayraklı Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis oturumu gerçekleştirildi. Belediye Başkanı İrfan Önal’ın başkanlığında gerçekleştirilen oturumun gündeminde ise belediye önündeki memur eylemi yer aldı.

Meclis önce SDS’lerin kesintisi nedeniyle haftalardır eylem yapan memurlar bir kez daha eylem yaptı. Meclis saatinde de eylemlerini sürdüren memurlar haklarını istediklerini belirtirken ıslık ve düdüklerle sesini duyurmaya çalıştı. Meclisin gerçekleştiği salonda eylem sesleri meclis üyeleri tarafından duyulurken AK Parti ve CHP arasında tartışma yaşandı.

266153

"ELEŞTİRİ OKLARI"

AK Parti Grup Başkan Vekili Emre Demir ise Metin'e yanıt olarak, " Dilek ve temennilere geçtiğimizde grubumuzdan kimse el kaldırmadı. Her meclis illa konuşacağız diye bir durum yok. Bizim de eleştiri getireceğimiz konular var, Bayraklı'nın her yanında sorunlar var. Ancak illa konuşmak için konuşacağımız bir alan değil burası. Ben Grup Başkan vekili olarak konuştuğumda 6. dakikada tahammülünüz bitiyor ve 'toparlayın' diyorsunuz. Meclis üyemiz dakikalardır konuşuyor ve asla Bayraklı ile ilgili konulara değinmedi. Bunun önüne geçmeyince eleştiri okları size gelecek. 300 bin nüfuslu Bayraklı'nın meclis üyesi hükümeti tahkir ederek, 'bunu yapmalı' gibi söylemlerde bulunuyor. Burada kimi zaman arkadaşlarımız ayağa kalkabilir. Bu siyasi nezaketin dışına çıkıldığını göstermez. Ancak hükümete yöneltilen cümlelere dikkat etmek gerekiyor" dedi. 

SDS GÖNDERMESİ: SİYASİ SAİKLERLE OY DEVŞİRMEYE ÇALIŞTINIZ 

AK Partili Demir konuşmasının devamında, " Emek mitingi diyorsunuz ancak camlar ses geçirmiyor. Aşağıda da emek mitingi avr. Buradan Kocaeli'ne gideceğinize Bayraklılı işçilerin sesini duyun. SDS'lerden bahsedeceksiniz. Sizden önce de burayı CHP'li belediye başkanı yönetiyor. İzmir'in dışında SDS'lerle ilgili sorun yaşayan belediyeler var mı? Bu sadece İzmir'in CHP'li siyasetçilere özel bir durum. Örgüt içerisinde birbirinizle yarışarak, 'ben çoğunu ben veriyorum' diyerek oy devşirmeye çalıştınız. Siyasi saiklerle SDS'leri yüksek tutarak aç-kapa yönetimiyle yönettiğiniz Bayraklı Belediyesi'nde emekçileri mağdur ettiniz. Sizler bilmezsiniz, 47 memur öğretmenliği bırakıp SDS'lerşi duyup buraya geldi. Ona göre hayatını idame ettirdi ve borç içine girdi. Bugün bu arkadaşlarımız geçinemiyor. Muhalefet grubu olarak eleştireceğimiz durumlar var. Ancak bilgiye dayalı olmayan ve teyite muhtaç hiçbir konuyu bruada konuşmadık. Araştıracağız öyle konuşacağız" dedi. 

"MENEMEN BELEDİYESİ İŞÇİLERİNİN YANINDA OLUN"

AK Parti'ye yanıt veren CHP Grup Başkan Vekili Özlem Avcı, " Biz her zaman emekçimizin yanındayız. Hiçbir zaman kimseyi ayırmadık. SDS konusuna gelince de kendi yönettikleri belediyelerde SDS'yi en düşük miktarda ödüyorlar. Hiç ödemedikleri belediyeler de var. Başkanımız süreci çok şeffaf yürütüyor. Her zaman emekçilerimize detaylı bilgileri veriyor. Bence siz önce Menemen Belediyesi'ne gidip işten atılan işçilerin yanında olun" ifadelerine yer verdi. 

Başkan Çiçek ilk 100 gününü değerlendirdi Başkan Çiçek ilk 100 gününü değerlendirdi

"KENDİ KAPIMIZIN ÖNÜNÜ SÜPÜRELİM" 

AK Partili Demir ise yanıt olarak, "Yasal sınır dediniz. Yaasa neyse onu yapıyoruz. Menemen için Menemen'deki meclis üyeleri görüşsün. Biz neden görüşüyoruz. Ben Bayraklı'dan sorumluyum. İrfan Bey'de Bayraklı'nın belediye başkanı. Nisan itibariyle Bayraklı Belediyesi önünde daha önce görülmemiş şekilde çevik kuvvet var. Önce kendi kapımızın önünü süpürelim" ifadelerini kullandı.

Baskan Onal Ekonomik Olarak Zor Bir Surecten Geciyoruz 1719849977 490 Large

ÖNAL: ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ
Son olarak söz alan Başkan İrfan Önal zor bir dönemden geçtiklerini vurgularken, “Arkadaşlar yani sizden ricam arkadaşlarımdan mümkün mertebe Bayraklı'nın sorunlarını konuşalım. Bayraklı'nın sorunlarını konuşurken de ülke ekonomisine konuşmak ya da oradan da alıntı yapmak ya da oraya dahil olmak tabii hakkımız. Biz Bayraklı olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ilçesiyiz. Yani doğal olarak birbirimizden bağımsız değiliz. İzmir ile ilgili bir genelleme yaptınız. Menemen’de İzmir'in bir ilçesi. Ama şunu söyleyeyim; Bunları konuşmayı ben ne burada ne de dışarıda bugüne kadar etik bulmadım. İnsanların emekleri ya da insanların maaşları üzerinden onları birileriyle karşı karşıya getirmek bize yakışmaz. Geldiğim günden beri kullandığımız her bir kuruşun milletin ödediği vergiler olduğunu bilerek hareket ettim. O sebeple biz biraz ekonomik olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Ama şunu söyleyeyim; Bu paranın her bir kuruşun hesabını bilerek öyle de davranarak hizmetleri üreteceğimiz yakın bir zamanda da dışarıda eksiklerimizin de farkındayız. Onları da hızlıca gidermek için elimizden geleni yapacağız. O sebeple içinden geçtiğimiz sürecin tamamıyla bir dar süreç olduğuna inanıyoruz. En kısa zamanda da bunları toparlayacağız. Kimsenin endişesi de olmasın” dedi.