Bayraklı Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı ikinci oturumu Başkan Serdar Sandal idaresinde gerçekleştirildi. 

SANDAL: RÖNESANS BENİM DÖNEMİMDEN ÖNCE RUHSATLARINI ALMIŞTIR, BENİM DÖNEMİMDE DE ALABİLİR
Başkan Serdar Sandal, “Kuşkusuz yaptığımız bütün işlemler mevzuata bağlıdır. Belediyelerin kardeş olması yasayla düzenlenmiştir. Bütün belediyelerin kardeşlik teklifine ‘evet’ diyeceğimizi beyan ettik. Sizler de bizden de bir belediye olsun dediniz. Rize’deki bir belediyeye biz gönderdik. Kardeş olalım dedik ama reddedildi. Öyle bir garabet sistemi içerisindeyiz ki bize oy vermeyenleri yok etmeyi, bitirmeyi asli görev kabul etmişsiniz. Buna belediyeler de dahil. Depremde Elazığ Belediyesi ile Bayraklı’ya yapılan yardım buna örnektir. 5 bin konut burada yapılırken Elazığ’da 28 bin konut yapıldı. Belediyeler Birliği’nde bile CHP’li belediye olmasını içinize sindiremezken bir tabi ki kendi belediyelerimize yardım ederiz. CHP’nin kendi arasındaki dayanışmayla ilgili işler. Rönesans meselesi… Biz çiğ yemedik, bizim karnımız ağrımaz. Siz buraya doğru aday bulun da bizde yarıştığımız hissedelim. Bakın yerel de neler olacak… Rönesans benim dönemimden önce ruhsatlarını almıştır, benim dönemimde de alabilir. Aldığım her yardımın işi kendi bürokratlarımla yalnız görüşmeden alırım ve yaptığım her işi meclise getiririm” dedi.

Karşıyaka Belediyesi üretiyor, sokaklar güzelleşiyor Karşıyaka Belediyesi üretiyor, sokaklar güzelleşiyor

SANDAL: 250 DAİREYİ SATINIZ
Başkan Serdar Sandal, “Biz Şehir Hastanesi işine sıcak bakma yönümüz yok. Hasta garantisi verilen hastanelere sistematik olarak karşıyız. Bugün hastane bitme noktasına gelmiş, kamu kurumu olarak bu işi engellemek ile ilgi kafamızda bir düşünce yok. Orası personel arıyor ve bize gelen CV’leri oraya göndermekten daha doğal ne olabilir. Bize kim gelir CV’sini verirse partisine bakmadan gönderiyoruz. Depremzedelerin konutları vardı… TOKİ eliyle sattığınızı söylemiştik, siz de itiraz etmiştiniz. 250 konutu Spor Bakanlığı’na satmış durumdasınız. Depremzedenin malına el koymayacaksınız. Bugün götürüp 250 daireyi başka kuruma satıyorsunuz. Sattığınızın en önemli ispatı” dedi.

BÜTÇE 1 MİLYAR 729 MİLYON TL
Komisyon gündemlerinin ardından ise mecliste Bütçe görüşmelerine geçildi. 1 milyar 729 milyon 146 TL denk bütçe olarak gelir gider belirlendiği açıklandı.

Yaşanan tartışmalar sonrası belediye bütçesi AK Parti ve MHP’nin ret oylarına karşın CHP’li üyelerin ’kabul’ oyları sonrası oy çokluğu ile kabul edildi.