31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından İzmir adayının henüz açıklanmamış olması üzerine çıkan tartışmalara yanıt verdi. Başkan Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Son günlerde İzmir üzerinden yürütülen polemiklerin asıl maksadı, Türkiye’de güçlü muhalefeti bölmek, zayıflatmak ve kişiler arasında bir kavga olduğu izlenimi yaratmaktır.

Bizlere umudunu bağlamış milyonlarca vatandaşımızın inancının, sığ siyasetin kişiler üzerinden yürüttüğü oyunlara kurban edilmesini asla kabul etmiyorum.

Bizim siyasetteki asıl meselemiz demokrasi karşıtı saray rejimini yenmektir.

Bunun için Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin ülke genelindeki sayısını korumak ve daha da artırmak temel görevimizdir.

Sarayın 20 yılı aşkın süredir elinde tuttuğu gücü dengeleyecek tek güç yerel seçimlerdeki başarımızın devamı olacaktır.

Bu nedenle tabanda mümkün olan en güçlü işbirliklerini yaratmak ve tabanın sesine kulak vermek mecburiyetindeyiz.

Sığ siyasetin tuzağına düşmeyen, yerel yönetimlerdeki kazanımlarımıza sahip çıkan, kişiler değil ilkeler ve değerler üzerinden şekillenen tüm aklıselim adımların bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanındayım.

Toplumsal muhalefeti büyütmek için mücadeleye devam edeceğim.

Birlikte kazanacağız."

AK Partili Doğan’dan Bakan Ersoy’a, ‘’Kültür ve turizm’’ projeleri sunumu AK Partili Doğan’dan Bakan Ersoy’a, ‘’Kültür ve turizm’’ projeleri sunumu