Sabah erken saatlerde meydana gelen Konak ilçesi Üçyol Metro İstasyonu'ndan çıkışı sağlayan yürüyen merdiven, üzerinde yolcuların bulunduğu sırada bir anda ters yönde hareket etmeye başladı ve kazada 11 kişinin hafif yaralanmıştı. Olayla ilgili ise hukuki ineceleme başlatıldı. 

Kaza ile ilgili  AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı sosyal medya hesabından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni eleştirerek bir açıklama yaptı.

Saygılı'nın yaptığı paylaşım şöyle:

AK Partili Çankırı’dan 15 Temmuz mesajı AK Partili Çankırı’dan 15 Temmuz mesajı

İzmir’de bazı şeyler hiç değişmiyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin insan hayatını umursamazlığı gibi. Aşağıdaki uyarıyı geçen sene yapmıştık. Maalesef, bugün yine Üçyol Metro Durağı'nda bir yürüyen merdiven arızası nedeniyle vatandaşlarımızın yaralandığını üzüntüyle öğrendik. Bu tür olaylar, şehir yönetiminde ciddi bir sorumsuzluğun ve ihmalkârlığın göstergesidir. İzmir gibi büyük ve önemli bir şehrin ulaşım altyapısının bu kadar zayıf olması kabul edilemez. Halkımızın can güvenliği her şeyden önce gelir ve bu tür ihmaller affedilemez. İzmir Büyükşehir Belediyesi yönetimini, sorumluluklarını yerine getirmeye ve derhal gerekli önlemleri almaya davet ediyorum. Bu vesileyle, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, İzmirli hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.