Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, CHP Bayraklı İlçe Kongresi’nde açıklamalarda bulundu.

Başkan Yıldız: Bir dokunduk, bin dua aldık Başkan Yıldız: Bir dokunduk, bin dua aldık

20 BİN GÖÇE RAĞMEN YÜZDE 65 OY ALDIK
Seçim süreci hakkında konuşan Başkan Sandal, “Çok zorlu bir seçim sürecinden geçti. İki seçim üst üste götürdük. Bu anlamda Bayraklı'da destan yaşayan, hem örgütüme hem partililerime teşekkürü borç biliyorum.Koca bir deprem atlattık. 20 bin yurttaşımız göç etti. 10 bine yakın seçmenimiz ilçeden ayrıldı. Buna rağmen Kemal Kılıçdaroğlu, Bayraklı'da yüzde 65 oy aldı. AK Parti ile birlikte MHP ve diğer ittifakları toplamı yüzde 35 oy aldı. 40 günlük süre içinde oy eksiğimizin kapanmasında gece gündüz birçok mahallede cumhur ittifakından istifa edenleri partimize üye yapan örgütüme de teşekkür ediyorum” dedi.


UCUZ KAHRAMANLIK
Sandal, "Çalışan arkadaşlarımızın sahada görünmediklerine yönelik eleştiriler yanlıştir. Alanda yoksunuz. ilçe kongrelerinde konuşacaksınız. Bu size mi kaldı. Kendi belediye başkanınızı eleştirirken biraz Vicdanlı olacaksınız. Sizin belediye başkanınız, rozetini çıkartmamış bir belediye başkanı. Benim rozetim, șerefimdir ve onurumdur. Kendi belediye başkanınızı gördüğünüzde ucuz kahramanlık taslamanın anlamı yok" ifadelerini kullandı


Görüşmeler yaptığını dile getiren Sandal, "Ben örgütümle konuştum. Çünkü ben partinin belediye başkanıyım. Buradan bir arkadaşımız çıksın söylesin, 'beni tehdit etti desin. $u anda birakacağım görevi. Hiçbir zaman tehdit durumu olmamıştır. Dileyen Vekilimiz Deniz Yüceli arar neden neden görevden alındığını sorar. Bizim partini aleyhine işimiz olmaz.