31 Mart yerel seçimlerinden ardından seçilerek göreve başlayan İzmir’in belediyelerinde işçi krizleri artarak devam ediyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkarma krizi sürerken, Bayraklı’da işçiler maaşlarının eksik ödenmesi nedeniyle iş bıraktı. Çiğli’de ise güvenlik soruşturması krizi yaşanırken 350 şantiye işçisi iş bırakma eyleminde bulundu.

İzmir’de ekonomik darboğaz nedeniyle maaş ödeme sıkıntısı yaşayan bir diğer ilçe ise Foça. Foça Belediyesi’nde örgütlü DİSK/Genel-İş üyesi işçiler bugün yarım gün iş bıraktı. 3 aydır maaşlarını parça parça ve eksik alan işçiler Eski Foça’da bir araya gelerek basın açıklaması gerçekleştirirken eyleme grevdeyiz önlüğü giyerek Foça Belediye Başkanı Saniye Bora Fıçı da katıldı.

Selçuk'ta halk oyunlarına ilgi giderek artıyor Selçuk'ta halk oyunlarına ilgi giderek artıyor

"ŞİMDİ YANLARINA GİDİYORUM"

Fıçı, Foça Belediyesi'nde maaşını alamayan işçi ve memur için, "Emeğinin karşılığını alamayan, haksızlığa uğrayan herkesin sonuna kadar yanındayım. Ama bugün bu konuşmayı bu soruna sebep olan kişi olarak değil, aksine bu sorunların çözecek kişi olarak yapıyorum. Seçimden önce de, şimdi de Foça'da yaşayan herkes gibi sorunlardan haberimiz vardı. Evet tüm bu sorunları bilerek, tüm bu sorunları çözmek için geldik. Emeğinin karşılığını alamamasına rağmen bugüne kadar emeğini esirgememiş tüm çalışma arkadaşlarıma selam olsun. Ben şimdi onların yanına gidiyorum" dedi.