Bölgede belediyeye ait tesisleri ilgili bürokratlar ve Işıklar Mahallesi Muhtarı Necati Karabulut eşliğinde inceleyen Başkan Eşki, kısa süre içinde hayata geçecek olan Kent Market’i de kontrol etti. Yatırımları, Bornovalının talebine göre belirlediklerini söyleyen Belediye Başkanı Ömer Eşki, “En önemsediğimiz çalışmalarımızdan biri olan Kent Market’lerden biri önümüzdeki günlerde burada açılacak. Yeri ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin efsane Başkanı Ahmet Piriştina’nın, Genel Müdürü olduğu TANSAŞ Şubesi olarak açtığı nokta olacak” dedi.

Isikkent Yatirim (1)

Tarihe dokunuş

Arap Deresi üzerindeki tarihi köprünün restorasyon çalışmalarını da yerinde denetleyen Başkan Eşki, “Işıkkent, Bornova’nın eski yerleşimlerinden biri. Mimari olarak Mostar Köprüsünü andıran bu köprüyü yeniden canlandırıp, bir turizm öğesi olarak geri kazanacağız. Bornova’nın her köşesindeki tarihi dokuyu korumaya ve gelecek nesillere aktarmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

Isikkent Yatirim (2)

Atıl binalar hayat bulacak

Bölgede Bornova Belediyesine ait iki binanın atıl olduğunu ifade eden Başkan Ömer Eşki, “Binalardan binadan biri BELGEM şubesi olarak eğitime hizmet verecek. Burada açacağımız şube ile bölgedeki gençleri okul yaşamında destekleyecek, fırsat eşitliği yaratmaya çalışacağız. Diğer binamızda ise kadınlarımız için hobi beceri kursu ve spor salonu olarak düzenleyeceğiz. Aynı binada Bornova Kadın Girişimi ve İşletme Kooperatifi’nin de üretim ve satış yapabileceği bir bölüm olacak” diye konuştu.

Isikkent Yatirim (5)

Kadınlardan teşekkür

Konak’ta 100 gün mutluluğu Konak’ta 100 gün mutluluğu

Işıkkentli kadınlar, mahalle gezisi sırasında taleplerini ilettikleri Başkan Eşki’ye teşekkür ederek, “Göreve geldiğinizden bugüne yaptıklarınız, konuşmalarınız ve yaklaşımınızla bizlere büyük güven verdiniz. Sizi tanıyor, samimiyetinize inanıyor, güveniyoruz. Yapılacak çalışmaları heyecanla bekliyoruz” dediler.