İzmirliler'den Başkan Tugay'a 90 dakika teşekkürü İzmirliler'den Başkan Tugay'a 90 dakika teşekkürü

Seçim kampanyası süresince vatandaşın içinde olacağının sözünü veren Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, göreve geldiğinden bugüne 2 bin 500 kilometre yol kat ederek Bornova’da ayak basmadık yer bırakmadı. Başkan Eşki, daha güçlü Bornova hedefi doğrultusunda aynı anlayışla çalışmaya devam edeceğini söyledi.

 

Başkan Eşki göreve geldiğinden bu yana sabahın erken saatlerinde başladığı çalışmalarda 12 eski köy yerleşimi dahil olmak üzere toplam 45 mahalleyi en az bir kez ziyaret etti. Bornova’nın çeperleri olarak ifade edilen hizmet ve yatırımda geri kalmış bölgelere öncelik veren Başkan Eşki, saha çalışmaları kapsamında sanayi siteleri ile Küçükpark, Büyük Çarşı gibi ilçenin sembol alanlarında da çalışma yaptı. Sorunları ve ihtiyaçları yerinde tespit edip vatandaşların görüşlerini alan Eşki, 2,5 ayda 2 bin 500 kilometre yol kat etti.

 

Verdiğim sözü tutuyorum

Seçim kampanyası döneminde her zaman sokakta olacağının sözünü verdiğini hatırlatan Başkan Ömer Eşki, “Bornovalıya verdiğim sözü tutuyorum. Bornovalılar ile iç içe olmak bana güç ve enerji veriyor. Sorunu yerinde, muhatabından dinliyor, çözümü hızla üretiyoruz. Ekibime çok güveniyorum. Daha şimdiden pek çok alanda bize ulaştırılan sorunların birçoğu çözüldü ya da çözüm yoluna girdi. Bornovalılar, önümüzdeki günlerde, başta yolların yenilenmesi olmak üzere, pek çok konuda önemli iyileşme olduğunu hissedecek” dedi.

 

Mahalle ziyaretlerim sürecek

Saha ziyaretlerini aralıksız sürdüreceğini ifade Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Mahalle gezilerimiz burada kalmayacak. Çünkü hızla gelişen kent yaşamında ihtiyaçlar asla bitmez. Bornovalıların bizlerden beklentisi büyük. Yaptığımız incelemeler sırasında tespit ettiğimiz sorunları giderip, gerekli yatırımları bir bir hayata geçirmeye başladık. Özellikle yollar, park ve bahçelerin bakımı, kaldırım işgalleri konusundaki sorunların tamamen çözmek istiyoruz. ‘Sıfırıncı projemiz’ olarak adlandırdığımız bu üç alandaki çalışmalarla birlikte Kent Market aracılığıyla sosyal desteklerimizi arttırmak, köylerimizi kalkındırmak istiyoruz” diye konuştu.