Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ'da anayasal yapıyı yeniden tesis etmek gerekçesiyle "antiterör operasyonu" başlatıldığını duyurdu.

Savunma Bakanlığı,başlatılan operasyonda siviller ve altyapı tesislerinin hedef alınmadığını, yalnızca meşru askeri hedeflerin yok edilmesinin amaçlandığını bildirdi. 

Fenomen Tıvorlu İsmail’in oğlunun düğününde 7 milyon liralık takı takıldı Fenomen Tıvorlu İsmail’in oğlunun düğününde 7 milyon liralık takı takıldı

Karabağ'daki Ermeni güçleri, kontrolündeki topraklarda 9 Eylül’de cumhurbaşkanı seçimi düzenlemişti. Duruma tepki gösteren Azerbaycan yönetimi ise seçimi "ülkenin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne saldırı niteliğinde bir hareket" olarak nitelendirerek kınamıştı.

Sovyetler Birliği’inin sona ermesinden bu yana Ermenilerin çoğunlukta olduğu Dağlık Karabağ konusunda anlaşmazlık yaşayan Erivan ile Bakü, 2020’de patlak veren 44 günlük savaşın ardından Rusya’nın arabuluculuğunda ateşkes ilan etmişti. Anlaşmaya göre Dağlık Karabağ’ın büyük bir bölümü Azerbaycan’ın olmuştu. Ancak son aylarda Bakü yönetiminin bazı ihlaller sebebiyle bölgedeki Ermenilere ikmal sağlanan Laçin Koridoru’nun kapatması da iki ülke arasındaki tansiyonu tekrar yükseltmişti.