26 ve 27. Dönem İzmir Milletvekilliği yapan, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan Atila Sertel, ilk milletvekilliği rozetini ön seçim sayesinde takmış biri olarak, belediye başkan adaylarının da ön seçimle belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Aliağa-3

Anketlerin gerçeği yansıtmayacağını, manipülasyona açık olduğunun altını çizen Atila Sertel, “Aday adaylığımı açıkladıktan sonra ilk işim ilçelerimizdeki üyelerimizle buluşmak oldu. Beydağ’dan başladığım ziyaretlerimi, 30 ilçenin 30’una da giderek Buca ile tamamladım. Kendimi kimsenin iki dudağı arasına emanet etme, bunun için de Ankara’yı, İstanbul’u aşındırma gibi bir derdim yok. Olmadı da. Çıktığım yolda kimseden lütuf istemiyorum. Tek dayanağım Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu, namuslu, dürüst, vicdanlı üyeleri ve İzmir halkıdır. Yarım asra yakındır İzmir’de yaşayan, İzmir’de kök salan, İzmir’de siyaset yapan biri olarak cadde cadde sokak sokak bildiğim güzel İzmirimiz’e hizmet etmek istiyorum. İzmir’de iz bırakarak, görevim süresince ve sonrasında İzmir’de iyi anılmak, güzel hatırlanmak istiyorum. Büyükşehir ve ilçelerimizde çok sayıda partilimiz aday adaylığını açıkladı. Kimseyi küstürmeden, parti içi kavgalara yol açmadan aday belirlemek için en doğru yöntem ön seçimdir. Anketler, yapılan bölgeye göre farklı sonuçlar verebilir. Ancak bu şehirde siyaset yapan üyelerimizin vereceği karar her şeyden üstündür. Üyelerin oylarıyla aday gösterilen kişi üyeye, üyeler de kendi adaylarına sahip çıkar. Bu birliktelikten doğacak sinerji de güzel İzmirimiz’i hak ettiği noktaya taşır. Kurun sandıkları. İzmir’in adayını İzmir’de yaşayanlar belirlesin” diye konuştu.

Narlıdere2-1

Seçim kaybettirmişti Meclis listesine girdi Seçim kaybettirmişti Meclis listesine girdi

“ÖZGÜR ÖZEL ANKETLERİ BOŞA ÇIKARDI, SANDIKTAN ÇIKTI”

38’nci Olağan Kurultay’da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkan Sayın Özgür Özel’e kamuoyunda ve anketlerde seçimi alabileceğine dair şans verilmediğini hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Atila Sertel, şunları söyledi:

“Şimdiki Genel Başkanımız Özgür Özel, anketlerden çıkmadı. Tam aksine anketleri boşa çıkardı. Kurultay delegelerimizin oylarıyla o makama seçildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin temelinde demokrasi vardır. Mahalle delege seçiminden başlayarak, ilçe ve il yönetiminin, kurultay delegelerinin ve en nihayetinde genel başkanımızın seçilmesi üyelerimizin oylarıyla oluyor. Bizim adaylarımız diğer partilerdeki gibi işaretle seçilmezler. Sandıktan kim çıkarsa çıksın bizim başımızın tacıdır. O nedenle ön seçim olursa kendimi üyeye emanet edeceğim. Seçildiğim takdirde üyemizin başını öne eğdirmeyeceğim. Ailemin başını öne eğdirmeyeceğim. Yaşamım boyunca biriktirdiğim yüzlerce dostumun, halkımın başını öne eğdirmeyeceğim. Ranta uzak, halka yakın bir anlayışla Güzel İzmir’i yönetmeye hazırım ve talibim.”