Tugay, detaylı rapor istedi... Büyükşehir’e 2 ayda 2 bin kişi işe alınmış! Tugay, detaylı rapor istedi... Büyükşehir’e 2 ayda 2 bin kişi işe alınmış!

Seferihisar’da bitkisel atık yağların toplatılması için başlatılan kampanya sayesinde, milyarlarca litre suyun kirlenmesi engellendi. Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü yetkilileri, bir litre atık yağın, bir milyon litre suyu kirlettiğine dikkat çekerek, “Kullandığımız suyun aslında kirliliğinin yüzde 25’i bu atık yağlardan oluşuyor. Son 2.5 yılda 3 bin 445 litre atık yağ topladık. Bu sayede 3 milyar 445 milyon litre suyumuzun kirlenmesini önlemiş olduk” bilgisini verdiler.

Atık yağlara karşılık kedi ve köpek maması veriliyor
“Atık Yağ Kampanyası” ile doğa korunurken, aynı zamanda toplanan atık yağların karşılığında vatandaşlara kedi veya köpek maması verilerek, sokak hayvanlarının bakımına da destek olunuyor. Seferihisarlı vatandaşlar ev ve iş yerlerinde biriktirdikleri atık yağları, Seferihisar Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim edebilecek.