İzmir’in köklü üniversitelerinden birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeki yemek fiyatlarında yaşanan artış tepkilere neden oldu.

Öğrenciler fiyatları düşürülmesini isterken yemekhanede protesto gerçekleştirdi. Masalara çatal ve bıçakları vurarak ses çıkartan öğrenciler üniversite yönetiminin talimatıyla güvenlik görevlileri tarafından gözaltına alınmak istendi. Görüntüler kamuoyuna yansıyınca yönetime tepkiler ardı ardına geldi.

AK PARTİLİ USTA: BARIŞÇIL BİR BİR YÖNTEMLE SORUN ÇÖZÜLEBİLİRDİ
Konu, TBMM’nin de gündemine otururken en dikkat çeken açıklama AK Parti Grup Başkanvekili ve Ankara Milletvekili Leyla Şahin Usta’dan geldi. Usta, gözaltı işlemlerini yanlış bulduklarını söyledi.

AK Parti’den uzun yıllar İzmir milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı yapan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın uygulama ve kararını isim vermeden eleştiren Usta, “Öğrenci olayıyla ilgili açıkçası ben de yanlış buluyorum, aşkın bir davranış olmuş. Yani masaya çatal ve bıçağıyla vuran öğrencilerin gözaltına alınmasının yanlış olduğunu özellikle ifade ediyorum. Bu konuda keşke öğrenci temsilcileri davet edilerek sorun neyse diyalogla çözüm için bir çaba sarf edilseydi, eminim ki çok daha barışçıl bir yöntemle her iki tarafın da rızasıyla, memnuniyetiyle sorun çözülebilirdi. Böyle bir durumu tasvip etmemiz elbette ki bizim için de mümkün değildir. Önemli olan işlerin ve sorunların çözülmesiyle mutlaka ortak yollar bulunabilir ama bu tip aşkın davranışları kesinlikle kabul etmediğimizi ben de bir kere daha söylemek istiyorum. Umarım kısa sürede sorun çözülür” ifadelerini kullandı.

İzmir'de kavga cinayetle bitti: Boynundan bıçaklanarak öldürüldü İzmir'de kavga cinayetle bitti: Boynundan bıçaklanarak öldürüldü