Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde geçerli 1399 oyun tamamını alarak partisinin genel başkanlığına yeniden seçildi.

“KIYASLAMAK GİBİ OLMASIN AMA…” 

Çocuklar, gençler ve kadınlardan Cumhuriyet aşkına Çocuklar, gençler ve kadınlardan Cumhuriyet aşkına

Büyük kongreye ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, “Pırıl pırıl bir kongre oldu. Hiçbir tartışmanın olmadığı, herkesin mutabık kaldığı huzur dolu bir kongre oldu. Diğer partilerle karşılaştırmak gibi değil ama demokrasi örneği olarak çok güzel bir kongre oldu” ifadelerine yer verdi.

“YEREL SEÇİMLERE 28 MAYIS GECESİ BAŞLADIK”

Yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Saygılı, “Biz 28 Mayıs gecesi Cumhurbaşkanımız önderliğinde yerel seçim çalışmalarına başladık” dedi.

ADAY KASIM’DA AÇIKLANACAK

2024 yerel seçimlere aylar kala siyasi partilerde adaylık için hareketlilik başladı. İYİ Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için İzmir Milletvekili Ümit Özlale’yi aday göstermesinin ardından gözler CHP ve AK Parti’ye çevrildi.

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı için kulislerde İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ve Şebnem Bursalı isimleri konuşuluyor. AK Parti’nin adayına ilişkin açıklamalarda bulunan Bilal Saygılı, “Adayla ilgili şu an bilgi veremiyorum ama Kasım ayının sonuna doğru adayımız netleşecek” dedi.