Geçtiğimiz Mayıs ayında CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ı makamında ağırlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'dan iade-i ziyaret geldi. Tugay'ı Egemenlik Binası'nda ziyaret eden Saygılı'ya kurmayları da eşlik etti. 

GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK

Egemenlik Binası'nda gerçekleştirilen ziyarete ilişkin açıklama yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay,  "Daha önce il başkanlığına yaptığımız ziyarete karşılık bugün İl Başkan yardımcımız, Grup Başkan Vekili ile beraber AK Parti İl Başkanımız Bilal Saygılı ziyarete geldi. Aslında nir nezaket ziyaretiyle ama konu konuyu açtı. İzmir'e dair bir çok şey konuştuk. Gelecekte beraber ortak çalışma yapacağımız konulardan bahsettik. Kendisine teşekkür ediyorum. Daha sonraki günlerde de görüşmelerimiz devam edecek. İzmir için hayırlı sonuçlar alacağız" ifadelerine yer verdi. 

ANKARA'YA GİDECEKLER
Ziyaret sonrası konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, "Şehrimizin sorunlarını konuştuk. Hangi sorunları beraber ele alabiliriz, çözümler getirilmesi konusunda bizlerin nasıl yardımı olabilir konularında karşılıklı medeni şekilde istişarelerimizi yaptık. Beraber çalışıp bakanlıklarımıza iletilmek üzere bir ekip çalışması yapacağız. Ankara'ya birlikte ziyaret neden olmasın. Beraber başkanımızla İzmir’imize faydalı çalışmaları bakanlarımızın da destekleriyle olacağına inanıyoruz.  Dosya hazırlıklarını yapıp birçok sorunu süreç başlatılacak" dedi. 

GELECEĞE DAİR KONULAR KONUŞULDU

Kentte dair birçok konunun konuşulduğunu, birlikte çalışmalar yürütüleceğini belirten Tugay ise, "AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı'yı ziyaret etmiştik. Sağ olsun iade-i ziyarette bulundular. Bir nezaket ziyaretiydi. İzmir’e dair pek çok konuyu konuştuk. Gelecekte beraber ortak çalışma yapacağımız pek çok konudan bahsettik. Kendisine teşekkür ediyorum. Görüşmelerimiz sürecek" diye konuştu.

Gökhan Zeybek Bornova'yı ziyaret etti Gökhan Zeybek Bornova'yı ziyaret etti

Tugay ve Aslanoğlu'nun yaptığı görüşme sonrası  her iki partinin İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi  Grup Başkan Vekillerinin başkanlığında çalışma grubu kurulması kararlaştırılmıştı. Çalışma; grubu kentin sorunları, yapılması gerekenler konusunda çalışmalarını tamamladı.