İzmir’de bir süredir sorun olarak mezarlık alanı ile ilgili olarak AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, sosyal medya hesabı üzerinden müjdeli bir haber paylaştı.

Dağ, Sarnıç’ta bulunan 55 dönümlük alanın İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisini paylaştı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın X üzerinden paylaştığı açıklama şu şekilde: 

"İzmir’imizin gündemini meşgul eden konulardan biri olan mezarlık yetersizliğini sorun olmaktan çıkarıyoruz. İlk olarak iki ay önce Güzelbahçe Yaka Köyü’nde hazine arazisi tahsis edildi. Şimdi de Sarnıç’ta mevcut alana ek olarak 55 dönüm alan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edildi. İzmir’imizin ihtiyaçları doğrultusunda gayretle ve samimiyetle çalışmaya devam edeceğiz."

Esat Tanık’tan Çeşme’ye doğalgaz müjdesi Esat Tanık’tan Çeşme’ye doğalgaz müjdesi

Hamza Dağ'ın ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ise, "Artık ölülerimizi de kullanamayacaklar" dedi. 

Saygılı açıklamasında, "Artık ölülerimizi de kullanamayacaklar… Söz konusu İzmir’in ihtiyaçları ise gerisi laf-ı güzaf! Hamza Başkanımız mezarlık yetersizliği için iki ay önce Güzelbahçe Yaka Köy için verdiği müjdeyi; şimdi de Sarnıç için verdi. 55 dönüm arazi de Büyükşehir’e tahsis edildi. Aylarca, bakanlıkça onaylanmış alanlar varken; ölülerimiz üzerinden siyaset yapanlara sesleniyoruz: Bırakın bu ağlayıp sızlanmaktan medet umma alışkanlığını! Bırakın insanların ve İzmir’in hassasiyetleri üstünden siyaset yapmayı! Görece, Kuşçular, Çaybaşı, Ulucak, Damlacık, Yeniköy, Bağlararası, Ahmetli, Menemen, Atıfbey, Bağlar, Belenbaşı, Yakar olacak. Bakanlığımızın çok uzun süre önce olumlu rapor verdiği, ancak CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin siyaseten beslenmeyi tercih edip askıya aldığı mezarlık meselesi; bizimle tamamen tarihe karışacak. 1 Nisan itibariyle biz yapacağız, İzmir yorgunluğunu atacak…" dedi.