AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Güzelbahçe Yaka Köyü’ndeki mezarlık yeri talebinin bakanlık tarafından onaylandığını açıklayarak, “Mezarlık ile ilgili tüm sorumluluklar belediyeye ait olmasına rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi ısrarla hazine arazisini talep etmiş ve sorumluluğu hükümete atmaya çalışmıştır. İzmir’in ihtiyaçları doğrultusunda İzmirli hemşehrilerimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz” dedi.

CHP Karşıyaka Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal’dan pazar mesaisi! CHP Karşıyaka Adayı Yıldız İşçimenler Ünsal’dan pazar mesaisi!

AK Partili Hamza Dağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde; 

"Mezarlıklar konusundaki sıkıntılar bir süredir İzmir’imizin gündem maddelerinden biriydi.

Mezarlık ile ilgili tüm sorumluluklar belediyeye ait olmasına rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi ısrarla hazine arazisini talep etmiş ve sorumluluğu hükümete atmaya çalışmıştır.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Tunç Soyer’in bu konuda hükümetimize yaptığı çağrı üzerine hükümet olarak gerekli desteği “hemşehrilerimiz için” vereceğimizi belirtmiştik. Fakat Sn. Soyer, bu önemli husus için yetkili makamlarla görüşmeler yapmak yerine sadece bir yazı yazmakla yetinmiş, İzmirlilerin taleplerini “hafife” aldığını bir kez daha göstermiştir.

Biz ise ilgili yazının ardından söz verdiğimiz gibi hemşerilerimizin önemli bir talebi olan bu konunun bizzat takipçisi olduk.

Geldiğimiz noktada; İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Güzelbahçe Yaka Köyü’ndeki hazine arazisi olan bölgenin mezarlık olarak kendilerine tahsis edilmesi” talebi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından onaylanmıştır.

Geçmişte birçok projede, bugün de mezarlık konusunda olduğu gibi; İzmir’in ihtiyaçları doğrultusunda İzmirli hemşehrilerimizin hizmetkarı olmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."