AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Hamza Dağ, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

AK Partili Dağ, İZBAN’da kredi kartı ile temassız ödeme tutarının 55 lira olarak belirlenmesine tepki göstererek, kararın UKOME ve İZBAN yönetimine sunulmadan İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alındığını açıklayarak tepki gösterdi.

Dağ, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

TEMASSIZ ÖDEME TUTARI 55 LİRA

‘İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, İzmir'in en çok kullanılan toplu taşıma aracı olan İZBAN'ın kullanımında kredi kartı ile temassız ödeme tutarı 55 lira olarak belirlenmiştir. Bu karar, UKOME ve İZBAN yönetimine sunulmadan yetkisi olmadığı halde sadece İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından alınmıştır.

ACIMASIZLIK VE FIRSATÇILIK

Yetki gaspıyla alınan ve duyurusu yapılmadan, Havaalanı, Alsancak ve Aliağa istasyonlarında pilot olarak uygulamaya konulan bu kararla, Aliağa-Selçuk arasında yapılacak yolculuk için ödenmesi gereken tutar, indi-bindi tutarı olarak hemşehrilerimize yansıtılmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu denli fahiş fiyat belirlemesi, acımasızlık ve fırsatçılıktır.

SOYER’İ BU KARARDAN DÖNMEYE DAVET EDİYORUZ

Özlale'den 'Soyer' çıkışı ve çarpıcı mesajlar Özlale'den 'Soyer' çıkışı ve çarpıcı mesajlar

UKOME’de görüşülmeden alınmış olan bu karar İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin dayatmacı yaklaşımını ortaya koymaktadır. Başına buyruk bir refleksle hareket eden ve hemşehrilerimizi adeta "İzmirim Kart'ı olmadığı için cezalandıran" @tuncsoyer'i bu karardan dönmeye davet ediyoruz.’