İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan ancak seçimi kazanamayan AK Parti Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, sosyal medya aracı olan X üzerinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'a adaylık zamanında verdiği vaatlerden biri olan 90 dakika uygulamasını hatırlatı. 

90 dakikanın büyükşehir tarafından sübvanse edilebileceğini belirten  Hamza Dağ, "İzmir’de toplu taşımada 90 dakika uygulaması, seçim sürecinde vaatlerimizden biriydi. UKOME gündemine geldiğinde büyükşehir belediyesi olarak sübvanse etmek suretiyle hayata geçireceğimizi ifade etmiştik. Sübvansiyon olmaksızın bunu UKOME gündemine getirmek sorumluluktan kaçmaktır, topu taca atmaktır ve İZBAN’a kaldıramayacağı bir mali yük yüklemektir" dedi. 

Aliağa Belediyesi’nden vergi hatırlatması Aliağa Belediyesi’nden vergi hatırlatması

"ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI" 

Büyükşehir Belediyesi'ne çağrıda bulunan Dağ, "90 dakika uygulaması İzmirli hemşehrilerimiz için büyük bir ihtiyaçtır, şarttır. Teknik olarak sübvansiyonun hangi kurum ve kuruluşlarca karşılanacağı net bir şekilde protokol altına alınmalıdır. İzmir Büyükşehir Belediyesi bu konuda taşın altına elini koymalıdır" dedi.