Bayraklı'da vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti Bayraklı'da vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmeti

Milletvekilliği döneminde İzmir’e ve İzmirliye yaptığı hizmetler ile dikkatleri üzerine çeken Çankırı, seçim çalışmalarında vatandaşın teveccühünü ve takdirini almış görünüyor ve bu teveccüh ile takdir giderek artıyor. Yaptığı yardımları açıklamayan ve gizli tutan Çankırı’nın, “Bir elin verdiğini öbür el görmeyecek.” düsturu ile birçok ihtiyaç sahibine yardım ettiği ve yüzlerce öğrenciye burs verdiği öğrenildi.

Kimine göre “İzmir’in Topuklu Efesi” kimine göre ise “İzmir’in yeni Işılay Saygın’ı” unvanını alan Çankırı İzmir’de taraflı tarafsız herkesin “Ceyda Ablası” olmayı şimdiden başarmış durumda.

Yaptığı toplantılarda ve seçim çalışmalarında toplumun her katmanına uygun projelerinin olduğunu anlatan Çankırı, sosyal belediyeciliğin daha anne karnında anneye verilecek eğitimle başlayan hizmetin, ölünceye kadar sürmesi gerektiğine inandığını belirtiyor.

İlçeye yapılacak hizmetlerin Konak tarihinde yapılmayan hizmetler olacağının altını çizen Çankırı, Konak ilçesinin bir deney tahtası olmadığını, belediyeciliğin tecrübe, donanım ve bilgi gerektirdiğini söyledi. Çankırı, hizmet için aday olunan yere sevdalı olunması ve kişinin içinde büyük bir hizmet aşkı olması gerektiğini belirterek kendisinin Konak sevdalısı olduğunu ve Konak'a hizmet için sabırsızlandığını ifade etti.

Görüşlerine başvurduğumuz ilçe başkanı Sait Baştaş: “Seçim yarışmasında bir hayli öndeyiz. Konak’ta yaşayan vatandaşların hizmete ihtiyacı bulunmaktadır. Yıllardır Konak ilçesi yıllardır hizmet alamadığı için hak ettiği yerde değil. Ceyda vekilimiz bu seçimi kazandıktan sonra Konak ilçesini hak ettiği yere getirecektir. Bugüne kadar seçmenlere hayal satmadık bunu da seçim çalışmaları boyunca alanlarda söylediklerimizle Konak ilçesinde ispatladık. Seçimi kazanmak için kimseye boş vaatte bulunmadık, Hem benim yaşam tarzımda hem de Ceyda vekilimizin yaşam tarzında yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermek yoktur. Biz Konak’taki vatandaşlarımızı asla kandırmadık ve onlara popüler söylemlerde bulunmadık. Ne pahasına olursa olsun kimseyi ama hiç kimseyi oyunu almak için aldatmadık. Söylediğimiz her şeyin, verdiğimiz her sözün namus sözü olduğunun bilinciyle hareket ettik.” dedi.

Baştaş sözlerini şöyle sürdürdü: “İnanın Konak ilçesi beş yıl sonra Türkiye’nin en gözde ilçeleri arasında yer alacak.”

Öte yandan seçim çalışmalarına ara vermeden devam eden ve Konak ilçesinde toplumun her katmanına ulaşmaya çalışan İzmir Milletvekili, Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ise: “Birbirinden kıymetli çok özel dostlarla tanıştım seçim kampanyamız süresince. Biz Konak ilçesinde kimseye partisini sormadan herkese ve her kesime aynı hizmeti ulaştırmak istiyoruz. Hedefimi; kıymetlimiz ve sevdamız olan Konak ilçesini hep birlikte yönetmek. Konak ilçesindeki bu yarışın kaybedeni olmayacak ancak bu yarışı biz kazanacağız ve başaracağız. Buna da can-ı gönülden inanıyorum. En kısa sürede Konak’ı Türkiye’nin en gözde marka ilçeleri arasına sokacağız. Seçim sürecinde hiçbir parti ayrımı gözetmeksin bütün vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Konak ilçesinin her köşesinde her mahallesinde, her sokağında güzel sözler duydum. Yunus Emre’nin dediği gibi; “Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, Dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik.” diyorum ve Son olarak şunu söylemek istiyorumPARTİNİZ NE OLURSA OLSUN, TERCİHİNİZ CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI OLSUN’ dedi.