İzmir açıklarında hortum görüldü İzmir açıklarında hortum görüldü

AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı'nın 29 ekim Cumhuriyet Bayramı 100. Yılı kapsamıyla yayınladığı mesaj şu şekilde: 

"Bir milleti en zor döneminde; dört bir yanı düşmanın sardığı, birçok şehri işgal edildiği, elde avuçta hiçbir şeyin kalmadığı, hepsinden öte umutlarının tükendiği bir dönemde tutup kaldırdı Mustafa Kemal Atatürk. Zaten kurtuluş mücadelesi de umutları yeşerterek başladı. Bağımsızlık inancını ateşledi yüreklerde. Ve sonrasında da zaferler peşi sıra geldi. Bu zaferler de nihayetinde Cumhuriyet ile taçlandı.

Şimdi ise bir asırlık çınar oldu Cumhuriyet. Atamızın bizlere en büyük armağanı olan ve “Türk milletinin karakteri cumhuriyettir” dediği o kutlu miras. Zaferden o kadar emindir ki Atatürk, Büyük Taarruz’un bir gün öncesinde kurmayları ile yaptığı toplantısında taarruz planlarını değil, zafer sonrası ülkeyi kalkındıracak iktisadi projelerini konuşmuştur. İşte o inanç yüzyıl sonra da taptaze.

Atatürk’ün koyduğu “muasır medeniyetler seviyesine yükselme” hedefini bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti kadroları gerçekleştiriyor. Son 21 yılda dünün hayalleri günün gerçekleri oldu. Kaan uçuşa hazır. TCG Anadolu mavi vatanda görev bekliyor. İMECE, uzayı da milletimize vatan yaptı. Yerli otomobilimiz TOGG yollardaki gururumuz. Ve daha niceleri… Tüm bu kazanımlarla Türkiye Cumhuriyeti 100. Yılında, yeni yüzyıla adını altın harflerle yazdırıyor. Türkiye Yüzyılı, 85 milyon vatandaşımızın övünç tablosu olarak gururla başlıyor.


Maziden aldığı emaneti atiye taşıyan AK Parti’nin en büyük mirası ise Cumhuriyet’in kazanımlarını daha da geliştiren, daha da güçlendiren eser siyasetidir. Bu siyasetin en önemli öznesi ise kuşku yok ki kadınlardır. Cumhuriyetimizin banisi Atatürk’ün, mümkün olan her ortamda kadınları karar alma süreçlerine dahil etme hassasiyetini son 22 yıldır da Sayın Cumhurbaşkanımız sürdürmektedir. Zira cumhuriyet kadınlarla mümkündür. Demokrasi, kadınlarla anlamlıdır. Kalkınma, kadınlarla bereketlidir. Türkiye, kadınlarla güçlüdür.


Önümüzde önemli bir hedefimiz daha var. Cumhuriyetin yeni yüzyılının ilk yılında yapılacak Mahalli İdareler Seçimi, merkezi yönetimle sağlanan kazanımların yerele de yayılmasına aracılık edecektir. Kurtuluşun ve kuruluşun simge şehri İzmirimizin bir kadın vekili olarak, başlayan Türkiye Yüzyılı’na dünden daha hazırlıklıyız. Şehrimizin, ülkemizin büyümesinden hak ettiği payı alabilmesi, hemşehrilerimizin daha huzurlu, daha mutlu, daha temiz bir kentte yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu hayalimizi de gerçeğe dönüştürmek için artık sayılı günlerimiz var. Şimdi asırlık çınarımız Cumhuriyetimizin mutluluğunu, gururunu yaşama zamanı."

"Şimdi 100 yıllık kazanımlarımızı güçlendirerek artırma zamanı"

"Şimdi el ele gönül gönüle, bu cennet vatanı oluşturan kültürel mozaiğin her bir parçasının dahil olduğu; bağımsızlık idealine, demokrasi inancına yakışır sivil bir anayasa yapma zamanı. Bu duygularla Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlar, bize bu kutlu mirası bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, bu vatan uğruna canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle yâd ederim."