Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından sağanak yağış İzmir’de de etkili oldu. Yağmur, vatandaşlara ve sürücülere zor anlar yaşatırken, günlük hayatı da olumsuz etkiledi. Yağış sebebiyle cadde ve sokaklar adeta göle döndü. Yağış en çok Kemeraltı Çarşısı’nı etkiledi çamura boğdu.

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Kemeraltı esnafını ziyaret ederek İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne seslendi.

İlçe Başkanı Başdaş “Dünyanın en büyük açık hava alışveriş merkezi Kemer Altın’dayız. Türkiye yüzyılında Kemeraltı’nın hali..

Büyükşehir Belediyesi ve Konak Belediyesi 3 yıldır altyapı çalışması yapacağız diye Kemeraltı Esnafını perişan etti. Burası Anafartalar Caddesi ve günde üç yüz dört yüz bin kişinin geçtiği cadde.. 8 ay önce burayı kazıdılar ve böyle bıraktılar. Üç ay önce ben yine buradan seslendim. Yağmurlar gelmeden burasını taşını döşeyin ama maalesef 4 buçuk yıldır hiç hizmet etmeyen Büyükşehir Belediyesi burayı böyle bıraktı.  İnşallah 4 ay sonra İzmir AK Parti Belediyeciliği ile tanıştırıp Kemeraltı’nın hak ettiği değeri biz getireceğiz. UNESCO dünya mirasına AK Parti elindeki Kemeraltı girecek ve esnafların yüzü gülecek. Şu anda esnaf perişan” dedi.

AASSM, kuruluş yıldönümünü kutluyor AASSM, kuruluş yıldönümünü kutluyor