İnşaat sektöründe girdi maliyetleri sebebiyle şantiyeler stop ettiği süreçte kamu eliyle yapılmak istenen projelerde de sorunlar baş gösterdi.

Son olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Eşrefpaşa Hastanesi’ne ek bina yapılması için duyurulan ihaleye kimse katılmadı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı’ndan inşaata başlamak için 1 Ağustos 2024’e kadar izin alınması sebebiyle de yapılmak istenen projenin iptal olması da gündeme geldi.

Konuyla ilgili olarak AK Parti’den ise İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’a çağrı geldi.

Karşıyaka’da belediye tarafından yapılan kentsel dönüşüm projesinin protokolünü hatırlatan büyükşehir meclis üyesi Uğur İnan Atmaca’nın açıklaması şöyle:

“Türkiye’nin tek belediye hastanesi olan Eşrefpaşa Hastanesi’nin üçte ikilik kısmı 30 Ekim 2020 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltılmıştı.

Yapılan ihalelere katılım olmadığı, Sağlık Bakanlığı’ndan inşaata başlamak için 1 Ağustos 2024’e kadar izin alındığı ve bu tarihe kadar yeni bir ihale süreci başlatmanın mümkün olamayacağı belirtiliyor.

İZBB Başkanı Sn Dr. Cemil Tugay ‘a çağrı yapıyorum;

Şenol Aslanoğlu tarafından icat edilen, rant hikayelerine çokça konu olan, sağlamlığı şüpheli ve bir türlü sağlıklı ilerleme kaydedemeyen kentsel dönüşümde kooperatif modeline temel oluşturan, 6306 sayılı kanun hükümlerince İZBB ile İZBETON arasında ihale olmaksızın yapılan PROTOKOL ün aynısını hastane inşaatı için de uygulayabilirsiniz.

Protokolü 13.05.2024 tarihli Meclis birleşimine başkanlık önergesi olarak getirin. İnşaat hemen başlasın.

Böylece dezavantajlı ve dar gelirli aileler bir an önce tam teşekküllü bir belediye hastanesine kavuşurlar.

AK Parti Bayraklı’dan, belediyedeki maaş krizi ile ilgili açıklama! AK Parti Bayraklı’dan, belediyedeki maaş krizi ile ilgili açıklama!

Haydi Cemil Başkan, bu da sizin İzmir’e ilk armağanınız olsun!”