Ödemiş'e müjde: Kent Lokantası açılıyor Ödemiş'e müjde: Kent Lokantası açılıyor

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı  Pınar Özen, AK Parti grubunun Belediye Meclisi’nde yangın  hidrantları ile ilgili önerge verdiğini ancak Belediye Başkanı tarafından bir sonraki meclise bırakıldığını  belirterek, ‘’Yangın hidrantlarının yetersizliği ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmaması, yangınla mücadelede önemli bir engel teşkil etmektedir. Çeşme Merkez'de ve Germiyan Mahallesi'nde bulunan hidrantların bağlantılarının olmaması, yangın durumlarında büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu ihmalkarlık, olası yangınların daha büyük zararlara yol açmasına neden olabilir ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır.’’ dedi.

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Pınar Özen, yaz ayları ile birlikte yangın tehlikesine dikkat çekerek, şunları dile getirdi, ‘’Çeşme Belediye Meclisi'nde AK Parti Grubu olarak ‘İlçemizde  bulunan  itfaiye  aracının  girmekte zorlandığı  ya da  giremediği  dar sokaklara  yangın  hidrantlarının  konulması, var  olanların bağlantılarının  yapılması, ayrıca  ilçemiz  sınırlarında  bulunan  arazi  sahiplerinin  yangınla ilgili, şahıslarına ait  arazilerin  yangına  sebebiyet   vermeyecek   şekilde  bakım  ve  temizliklerinin yaptırılmasını temin etmek’ üzerine mecliste önerge verdik. Belediyenin yangınlarla mücadelede ciddi eksiklikler olduğunu daha öncede dile getirdik. Maalesef bu konuda gereken önlemlerin alınmadığını üzülerek görmekteyiz. Özellikle son dönemlerde artan yangın olayları, ilçemizdeki yangın güvenliği konusundaki eksiklikleri daha da belirgin hale getirmiştir. Yangın hidrantlarının yetersizliği ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmaması, yangınla mücadelede önemli bir engel teşkil etmektedir.


Yangın hidrantlarının sayısının azlığı ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılmaması, itfaiye ekiplerinin yangınlara hızlı ve etkili müdahale etmesini zorlaştırmaktadır. Çeşme Merkez'de ve Germiyan Mahallesi'nde bulunan hidrantların bağlantılarının olmaması, yangın durumlarında büyük bir risk oluşturmaktadır. Bu ihmalkarlık, olası yangınların daha büyük zararlara yol açmasına neden olabilir ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır.’’


Verilen önerge bir sonraki meclise bırakıldı

AK Parti olarak verdikleri önergenin Belediye Başkanı tarafından bir sonraki meclis gündemine bırakıldığını belirten AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Pınar Özen, ‘’Yaz dönemindeyiz ve yangınların en yoğun olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu konu asla ertelenemez ve bir an önce sorunun çözülmesi elzemdir. Çeşme'nin dar sokaklarında itfaiye araçlarının rahatça hareket edebilmesi için yangın hidrantlarının yerleştirilmesi ve mevcut hidrantların bağlantılarının yapılması zorunludur.. Belediye yönetimi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli ve yangınla mücadelede etkin bir planlama yapmalıdır. Çeşme'nin güvenliği için, bu konuda daha fazla gecikme yaşanmaması gerektiğini bir kez daha vurguluyoruz. Yangınlarla mücadelede eksikliklerin giderilmesi, Çeşme halkının güvenliği için hayati öneme sahiptir.

Bu konuda atılacak her adımı yakından takip edeceğiz

AK Parti İlçe Başkanı Pınar Özen, sözlerini şu şekilde devam etti, ‘’AK Parti Çeşme İlçe Teşkilatı olarak, Belediye yönetiminin yangın güvenliği konusundaki sorumluluklarını yerine getirmesi için tüm imkanlarımızla çalışmaya devam edeceğiz. Çeşme halkının can ve mal güvenliğini sağlamak adına, bu konuda atılacak her adımı yakından takip edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız’’