Aday tanıtım törenine, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, AK Parti Milletvekilleri, Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayları ve çok sayıda partili katılım sağladı.Program öncesi AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı konuşma yaptı. Hacı Bayram-ı Veli'nin sözleriyle başlayan Saygılı "İnsan şehri inşa ederken, aslında taşın toprağın arasında kendisini inşa eder.Gönlünde her ne var ise şehir olarak görünür.Gönlü taş olanın şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri Gülistan olur!Kararlıyız…İnşallah hemşerilerimizin desteği ve teveccühü ile İzmir’imizi Gerçek Belediyecilikle buluşturarak Gülistan’a dönüştüreceğiz!" dedi.

İZMİR’İMİZDEKİ FETRET DEVRİNİ SONLANDIRACAĞIZ!

Bu şehrin insanına etkin bir şekilde hizmet etmek ve sorunlarını çözmek boynumuzun borcudur diyen İl Başkanı Saygılı "Güzel İzmir; Canım İzmir… Göğsümüzde nefes, gözümüzde güneştir İzmir… İzmir bizim memleketimiz.. Çaresiz değil… Çaresi gönül belediyeciliğinde… Dağında yeniden bir çiçek göverecekse; suyu bizde… Mezbeleye dönen sokakları ağaracaksa; Balçığa sıvanmış denizi maviye dönecekse formülü bizde…Bu yıkık, bu mekruh çehresi değişecekse aksiyon planı bizde…AK Parti’nin millet… İlle de millet diyen azminde... AK Parti’nin hizmet… İlle de hizmet diyen yolunda… Cumhur İttifakı’nın hizmet ittifakı anlayışında… Hamza Dağ Başkanımızla İzmir’imizdeki fetret devrini sonlandıracağız!" dedi.

1 NİSAN MESAJI 

Torbalı’nın kırsal mahallelerinden Demir’e sevgi seli Torbalı’nın kırsal mahallelerinden Demir’e sevgi seli

Referansımız liderimizin 25 yıl önce İstanbul’dan meşalesini yaktığı belediyecilik anlayışıdır diyen Bilal Saygılı " Güven veren, nefes alan, hayata dokunan canlı şehirler, marka belediyelerdir. İnanıyoruz ki; İzmir 31 Mart’ta Hamza Dağ ile koşulsuz hizmet diyecek, tercihini gerçek belediyecilikten yana kullanacaktır. Yüksek sesle düşünenlerin şehri; en yüksek sesiyle AK Hizmet, AK Belediyecilik diyecektir. Bu şehir; 1 Nisan sabahı bambaşka bir güneşle uyanacak; bambaşka bir geleceğe selam duracaktır… Sözümüz sözdür… Biz İzmir’iz milletimizin desteği ve duasıyla başarabiliriz…" 

İZMİR’İMİZİ ŞAHLANDIRMA ZAMANI

İl Başkanı Saygılı "Bugün, burada İzmir’in derdine derman, yaralarına ilaç olmak için toplandık… Bugün burada; 22 yıldır olduğu gibi önce millet, önce hizmet diyerek toplandık… Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan İzmir’den elini hiç çekmedi. İzmir hükümetimizin yatırımları ile ayakta duruyor. Artık yerelde de iktidar olarak güzel İzmir’imizi şahlandırma zamanı.  Çünkü biz; önce ben değil; biz diyenlerdeniz… önce liyakat diyenlerdeniz…önce çare, önce iş diyenlerdeniz… Çünkü biz, önce İzmir diyenlerdeniz…"