İzmir’in Narlıdere Belediyesi’nde yaşanan maaş sorunundan kaynaklı Belediye İş Sendikası üyesi işçiler iş bırakma eylemi kararı aldı.

Sabah saatlerinde şantiyede bir araya gelen Belediye şirketi Nar-Bel bünyesindeki temizlik işçileri iki saat geç iş başı yaptı.

2 SAATLİĞİNE İŞ BIRAKTILAR

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı şirketlerde başlayan daha sonra Bayraklı, Buca ve Bornova'ya sıçrayan eylemlerin adresi bu sefer de Narlıdere oldu. Maaşlarının taksit taksit ödendiğini öne süren işçiler 17 Ağustos Perşembe yani bugün sabah 2 saat süreyle iş bıraktı. Narlıdere Belediyesi şirketi Nar Bel'de çalışan temizlik işleri müdürlüğüne bağlı ekipler her gün sabah erkenden çıktıkları çöp toplama işine bugün 2 saat gecikmeli başladı.Narlıdere Belediyesinde örgütlü Belediye İş Sendikası, taleplerinin karşılanmaması durumunda önümüzdeki günlerde eylemlerin artarak devam edeceğini açıkladı.

Çiğli’deki İbadethanelerde Bayram temizliği Çiğli’deki İbadethanelerde Bayram temizliği

MAAŞLAR 2-3 TAKSİTLE
Ücretlerinin taksit taksit ödenmesine ve ikramiyelerinin ise yatırılmamasına tepki gösteren işçiler maaşlarının enflasyon karşısında eridiğine dikkat çekti.

İŞÇİLERDEN EK PROTOKOL TALEBİ
Öte yandan sendika yönetimi ile belediye yönetimi arasındaki ek protokol oturumları ise sürüyor. Bugün gerçekleşecek görüşmeden çıkacak sonuca göre işçilerin eylemlerinin seyri belli olacak.

DÜN DE İŞ BIRAKILMIŞTI
İşçiler dün sabah da iki saatli bir iş bırakma eylemi gerçekleştirmişti. 300’ün üzerinde işçinin çalıştığı temizlik şantiyesinde ortalama işçi maaşları 13-15 bin TL arasında değişiyor.