CHP'de genel başkanlık yarışını kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu aktif siyaset hayatını devam ettirme kararı aldı. T24'ten Eray Görgülü'nün haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun bir vakıf kurma hazırlığında olduğu öğrenildi. Çalışma ofisi açmayı planlayan Kılıçdaoğlu'nun hem İstanbul’da hem de Ankara’da birer ofisi bulunacak.

SİYASETE ARA YOK 


CHP’nin 38. Olağan Kurultayında genel başkanlık yarışını ikinci turda 812 oy alan Özgür Özel'e genel başkanlık koltuğunu devren Kemal Kılıçdaroğlu, aktif siyasete devam etme kararı aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Yunanistan’a gidecek Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Yunanistan’a gidecek

Yer yer gündeme ilişkin sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu'nun yol haritasının ayrıntıları ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, bugünlerde yeni bir vakıf kurmanın hazırlığını yapıyor. Kılıçdaroğlu’nun yol arkadaşlarıyla birlikte, faaliyette olan bir vakfın yönetimini devralmayı değerlendirdiği de öğrenildi.

İSTANBUL VE ANKARA'DA OFİSLERİ BULUNACAK


Kılıçdaroğlu'nun kısa sürede görüşmeler yaparak bir vakıf mı kurulacağı yoksa bir vakfın mı devralınacağı konusunda karar verilecek. Her iki durumda da Kılıçdaroğlu tarafından yönetilecek olan vakfın hem İstanbul’da hem de Ankara’da birer ofisi bulunacak. 

GENEL MERKEZE DENETİM MEKANİZMASI 


Kılıçdaroğlu, çalışmalarına bu ofislerde devam ederken bir yandan da konuklarını burada ağırlayacak. Güncel konular üzerinde fikirlerini açıklamaya devam edecek olan Kılıçdaroğlu aynı zamanda CHP ile ilgili de değerlendirmeler yapacak. Gerektiği yerlerde genel merkeze muhalif açıklamalarda bulunacak. Kılıçdaroğlu'nun burada CHP'nin yeni yönetimine denetimde bulunması da bekleniyor. (TGRT Haber)