İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nde (UKOME) bugün gerçekleşen toplantıda İzmir’de arabalı vapur ücret tarifesinde değişik teklifi kabul edildi.

Doğuştan zırhlı, yerli ve milli 'TULGA' jandarma giydirmesiyle ilk kez sergilendi Doğuştan zırhlı, yerli ve milli 'TULGA' jandarma giydirmesiyle ilk kez sergilendi

İzmir’de hali hazırda uygulanan tarifede arabalı vapur için motosiklet cinsi araçlar 16 Lira, Otomobil cinsi araçlar 55 Lira, Minibüs-Midibüs-Kamyonet cinsi araçlar 125 Lira, Otobüs-Kamyon cinsi araçlar 230 Lira, TIR cinsi araçlar 430 Lira öderken UKOME’de uygulanması karar verilen yeni ücret tarifesi ile motosikletlerden 20 Lira, otomobillerden 65 Lira, Minibüs-Midibüs-Kamyonet’ten 150 Lira, Otobüs ve Kamyon’dan 280 Lira, Tır’lardan 520 Lira alınacak.

GÜNDE 55 SEFER
Deniz yolu ulaşımının kentteki payını artırmak için Bostanlı-Üçkuyular hattında gün içerisinde 15 dakikada bir olmak üzere hafta içi günde 55, hafta sonu ise 51 sefer düzenlenirken yoğunluğa göre ek sefer de konuyor. Ulaşım maliyetlerindeki artışların İzmirlilere en az şekilde yansıtılması için İzmir Büyükşehir Belediyesi taşınan bir araç için yaklaşık üç araç taşıma bedeli kadar İZDENİZ’e sübvansiyon sağlıyor. Türkiye’de deniz yoluyla araç taşımacılığı yapan diğer işletmelerin güncel ücret tarifesi göz önüne alındığında, kat edilen mil başına en düşük ücreti İzmir Büyükşehir Belediyesi uyguluyor.