Elban ilk kez katıldı

İzmir’e yeni atanan Vali Dr. Süleyman Elban’ın ilk kez katıldığı toplantıda Başkanlar kendilerini tanıtarak, İzmir ekonomisi ve beklentileri konusunda bilgilendirme yaptı. İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban da kentin önde gelen temsilcilerinin yer aldığı bu tür toplantıların önemine dikkat çekerek, İzmir ile ilgili her konuda destek vermeye hazır olduğunu söyledi.

“Destek bekliyoruz”

Toplantıya ev sahipliği yapan EGİFED Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Buğra İlter ilk sözü alarak İzmir ekonomik yapısı ile ilgili mini bir sunum yaptı. İzmir’in girişimci bir kent olduğuna işaret eden İlter, “İzmir teknoparkları, üniversiteleri, ileri teknoloji enstitüleri ile girişimcilik kenti. Girişimciliği daha üst seviyelere çıkarmak için İZTO bünyesinde İZQ kuruldu. Girişimcilik Merkezi hizmet veriyor. Bunun yanında İzmir sanayi tesisi için yer bulamıyor. İzmir Limanı ne yazık ki tam kapasite hizmet veremiyor. Kemeraltı, Agora ve Kadifekale’nin turizme kazandırılması için Belediye, Valilik ve özel sektörün işbirliği ile güzel bir çalışma devam ediyor. Valimiz olarak sizden bu çabalarımızda yanımızda olmanızı ve bize her konuda destek vermenizi bekliyoruz” dedi.

Gökhan Zeybek Bornova'yı ziyaret etti Gökhan Zeybek Bornova'yı ziyaret etti

“Güzel çalışmalara imza atarız”

EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Hasan Küçükkurt ise EGEV çalışmaları hakkında bilgi verdi. EGEV Mütevelli Heyet Başkanı’nın İzmir Valisi Süleyman Elban olduğunu belirten Küçükkurt, Valimizin destekleri ile bölgemiz için güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi. İlk kez Başkanlar Kurulu’na katılan İzmir Valisi Süleyman Elban’ı yakından tanıma imkanları olduğunu ve kendisinin İzmir’e değer katacağından emin olduklarını ifade eden Küçükkurt, “Sayın Valimiz Adana’da güzel çalışmalar yaptı. İzmir’de de bütün kurumların birlikteliği ile güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Biz kendisine İzmir ekonomisi ile ilgili kısa bir brifing verdik. Verimli bir toplantı oldu. İzmir için hayırlısı olsun” dedi.

“Çözüm için çalışacağım”

İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban da Başkanlar Kurulu toplantısına katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, İzmir’in önde gelen iş dünyası temsilcileri ile daha yakından bir arada olduğunu söyledi. Bu toplantıları çok önemsediğini buradan çıkan istek, görüş ve önerilerden yararlanmak gerektiğinin altını çizen Elban, “Kentin sorunlarının çözümü için toplantılar önemli. Buradaki bilgiler ışığında bizde çalışmalarımızı yönlendireceğiz. İzmir’de ve gerekirse Ankara’da bu konuların gündeme getirilmesi ve çözümü için elimden geleni yapacağım” diye konuştu.

“Valimiz İzmir için büyük kazanım”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban’ın kent için büyük bir kazanım olduğunu, İzmir’de olmasından çok memnun olduğunu ifade ederek, daha önce güzel işlere imza atmış Valimizle İzmir’de de güzel çalışmaların içinde olacaklarından hiç şüphesi olmadığını kaydetti.