Kılıç, mesajında, CHP’nin 100. yılını, “Yalınayak kurtuluş mücadelesi veren onurlu halkımızın vasiyetini tam bir asırdır ulu bir çınar edasında göklere çıkaran Cumhuriyet Halk Partimizin 100. Yılı kutlu olsun. Vasiyetinizi alu çınarımızın öncülüğünde, ikinci asra; üçüncü asra; nicelerine şerefle daha da yükselteceğiz…” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş Yıldönümü ve İzmir’in kurtuluşunun 101. Yılı için bir mesaj yayımladı. Kılıç, mesajında şu iadelere yer verdi:

“HÜRRİYETİN KENTİ” 

“Bu topraklar 1919’da emperyalistlerin Anadolu’yu işgale başladığı ilk durak. Tam 3  yıl süren yağma, yıkım ve katliamın başladığı yer. İşgal sırasında, zulm öyle büyüktü ki;  İzmir’de dağların eteklerinde çiçekleri kan kırmızıya boyayan üç yıl yaşandı!

Tüm bu zulme rağmen, halkın onurlu direnişi emperyalistlere geçit vermedi. Ve işgalin başladığı bu kent; işgalcilerin kovulduğu şanlı topraklara dönüştü. İşgalin başlayıp, işgalin sona erdirildiği dünya üzerindeki tek noktadır burası.

Silahlarıyla gündem olan hakime görev yeri değişikliği Silahlarıyla gündem olan hakime görev yeri değişikliği

İzmir, önce esirliğim sonra sonsuz hürriyetim…

Memleketim, kurtuluşun, barışın, özgürlüğün, doğuşun, dirilişin kenti. Hürriyetin kenti. Bugün 9 Eylül, İzmir’in dağlarında çiçeklerin açtığı gün. Kan kırmızı çiçeklere rengini geri veren destanın günü

CHP’NİN 100. YILI KUTLU OLSUN

“101. yılında kan kırmızı çiçek açan dağlarını, rengarenk bir ormana dönüştüren coşkumuza helal olsun. Coşkumuz, yoksul, yoksun, yıkılmış bir ülkeyi ayağa kaldıranların vasiyetinin eseridir.  Bize bırakılan vasiyet, Cumhuriyetçilik ve laikliktir. Devrimcilik, halkçılık, milliyetçilik ve devletçiliktir.

Yalınayak kurtuluş mücadelesi veren onurlu halkımızın vasiyetini tam bir asırdır ulu bir çınar edasında göklere çıkaran Cumhuriyet Halk Partimizin 100. Yılı kutlu olsun.

Biz tarihi boyunca esarete boyun eğmemiş onurlu bir halkız. Kan kırmızı çiçeklerin açtığı dağları; renkten renge boyayan neslin evlatlarıyız. Bu onur ve direngenlikle, büyük bir coşkuyla, ulu çınarımızın öncülüğünde, bize emanet edilen vasiyeti, ikinci asra; üçüncü asra; nicelerine şerefle daha da yükselteceğiz.”