CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti içinde "değişim" için adımlar atıyor. İlk değişiklikler, A takımında gerçekleştirilecek. Kılıçdaroğlu'nun MYK üyelerinden toplantıya katılımlarını istifalarıyla gerçekleştirmelerini talep ettiği biliniyor. Bazı Genel Başkan Yardımcılarıyla yollarını ayıracağı kesin bir şekilde bekleniyor. Değişim ve seçim sonuçlarını ele almak için Kılıçdaroğlu, önce MYK'yı ardından cumartesi günü Parti Meclisi'ni toplayacak.

Kılıçdaroğlu yerel seçimlere kadar parti başkanı

Parti Meclisi'nde 38. Olağan Kurultay takviminin netleşmesi beklenmekte. Kurultayın ekim ya da kasım ayında gerçekleşeceği, Kılıçdaroğlu'nun 2024 Mart'ındaki yerel seçime kadar parti başkanlığında kalmaya eğilimli olduğu ifade edilmekte.

Seçim sonrasında "Unutmayın, değişmeyen tek şey değişimdir." mesajıyla dikkat çeken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da hafta sonu Ankara'ya gelecek.

İBB Başkanı'nın yönetimde bazı isimlerin değişmesini savunabileceği ifade ediliyor.

DEVA ve Gelecek Partili Vekiller CHP'den ayrılıyor

CHP İzmir yönetim kadrosu belli oldu CHP İzmir yönetim kadrosu belli oldu

14 Mayıs seçimlerinde CHP listelerinden seçilen 15 DEVA ve 10 Gelecek partili milletvekili de CHP'den ayrılıyor.

"Biz demiştik" söyleminden uzak durma kararı

İYİ Parti içerisinde seçim sonuçları tüm ayrıntılarıyla değerlendiriliyor. İlk toplantı sonucunda, Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili "Biz demiştik" söyleminden uzak durma kararı alındı. İYİ Parti'de, dikkatler bir yandan 24-25 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 3. büyük kongreye çevrildi. (NTV)