AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı, AK Parti olarak 22 yıldır hayata geçirdikleri politikalarla kadınlarıın toplum içinde daha güçlü bir konuma ulaşmasını sağladıklarını dile getirirken, şunları söyledi;

"Güçlü bir toplum olmak için kadınların politika üretme, karar alma mekanizmalarında bulunma ve çalışma hayatında yer alması oldukça önemli. AK Parti olarak 22 yıldır hayata geçirdiğimiz politikalarla kadınlarımızın toplum içinde daha güçlü bir konuma ulaşmasını sağladık. Ekonomik hayatın içinde olan kadınlar üretimle ülke ekonomisine yaptıkları katkının yanı sıra özgüvenleriyle daha güçlü bir toplumun oluşmasını sağlıyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 2018 yılından beri desteklenen kadın kooperatiflerimiz önemli başarı hikayelerine imza attılar. Kadın kooperatiflerini, kadının toplum içerisindeki statüsünü güçlendirme adına önemli bir işletme modeli olarak gören AK Parti Hükümetleri, bu modeli Anadolu’nun tarihi birikiminden alarak günümüze uyarlamayı başardı. 

CHP İzmir yönetim kadrosu belli oldu CHP İzmir yönetim kadrosu belli oldu

Kadın kooperatiflerine yönelik destek 5 yıl daha devam edecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız, kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesini kadınların güçlendirilmesi için kritik bir inisiyatif olarak görüyor. Politikalarını da bu bakış açısıyla şekillendiriyor. Geçtiğimiz gün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı tarafından imzalanan protokolle, kadın kooperatiflerine yönelik Hükümetimizin verdiği destekler 5 yıl daha devam edecek. 

Protokol kapsamında kadın kooperatiflerinin geliştirilmesi için eğitim, danışmanlık ve farkındalık artırma gibi alanlarda özel faaliyetler yürütülecek. Yapılan ihtiyaç analizleri doğrultusunda kooperatiflerde sürdürülebilirlik sağlanacak. Uzman ve danışmanlar aracılığıyla kooperatif üyelerinin teknik bilgi ve becerileri geliştirilecek. 

Kadın kooperatiflerinin sayısı bini aştı

Cumhurbaşkanımızın eşi Saygıdeğer Emine Erdoğan Hanımefendi’nin de yakından takip ettiği kadın kooperatiflerimizin sayısı bini aştı. Her geçen gün yenilerinin eklendiği kadın kooperatiflerimiz AK Parti hükümetlerinin kadına verdiği önemi gözler önüne seriyor."