CHP İzmir İl Örgütü'nde 16 Eylül’de yapılacak il kongresi öncesi hareketlilik yaşanıyor.

Mevcut İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve Konak İlçe eski Başkanı Mehmet Şakir Başak’ın ardından yine Konak ilçe eski başkanlarından Aytekin Tunus da adaylığını açıkladı.

Soyer'e düğün hediyesi adaylık mı? Soyer'e düğün hediyesi adaylık mı?

Şakir Başak, kendisinin açıklamasına gelen Aytekin Tunus’a nezaket göstererek katılım sağladı.

Öte yandan İl Başkanı Aslanoğlu'nun, Başak'ın ardından Tunus’un açıklamasına da katılmaması dikkat çekti.

"GEREKİRSE HERKES BEDEL ÖDEMELİ"

Seçilirse nasıl bir İl Başkanı olacağını anlatan Aytekin Tunus, “Bugün burada bir aday tanıtım toplantısı değil halk hareketini, devrimci duruşun ışığını yaktık. Bir seçim atlattık kazanamadık. Üzüldük, sıkıldık hatta günlerce uyuyamadık. Elbette hepimizin için zor bir dönemdi. Çünkü kazanmaya çok yakındık. Maalesef kazanamadık. Son yıllarda kazanamamak alışkanlık oldu. Umuyorum yeni bir bakış açısı ortaya koyup bunu değiştireceğiz. Arkadaşlar biz CHP’yiz, ne yapacağız? Evlerimize kapanıp cumhuriyetin aşınmasını bekleyecek hakimiz yok. Öncelikle öz eleştiri yapacağız. Gerekirse herkes bedel ödemeli. Biz CHP’yiz, parti olmak dışında demokrasinin temsilcisiz. Bizim yılmak, küsmek evimize dönmek gibi bir hakkımız yok. İzmir’de ben il başkanı olursam temsiliyet konusunda insanları kucaklayan, öteki ilişkiler değil halkta gerçek anlamda karşılığı olan insanların gelmesi konusunda gövdemi ortaya koyacağım. Ben İzmir’de il başkanı olursa oligarşik yapımın değil bütün örgütün il başkanı olacağım. Biz umudu yeniden yeşertmek zorundayız. Siyasi parti olma dışında biz cumhuriyetin kendisiyiz. CHP’yi gerçek evlatları yönetecek. Bu örgüt beş yıldızlı otel lobilerinde dizayn edilemez” dedi. 

Açıklamasında kendisini yalnız bırakmayan Başak'a teşekkür eden Tunus, “Başak dostumla zaman zaman yarıştık, bazen ayrıştık bir ortak özelliğimiz var CHP kültüründen geliyoruz. Kendisinin gelmesinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.