Ahmet Bereket
Köşe Yazarı
Ahmet Bereket
 

BİRAN ÖNCE TİTRETİP KENDİMİZE DÖNELİM

Özellikle son günlerde sıkça duyduğumuz ve maalesef de neredeyse artık bu tarz haberlerin olağan kabul edildiği çocuklar ve kadınlara yönelik şiddet, taciz, tecavüz haberlerine gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmiş olmasın. Son olarak dün haberdar olduğumuz ve toplumumuzun her kesimini derinden yaraladığını düşündüğümüz iki çocuğumuza yönelik yaşanan taciz ve tecavüz haberi. Son olaydaki çocuklar aynı durumları yaşamış olan kendinden öncekiler gibi o kadar masum ki, yaşadıkları acıları, maruz kaldıkları iğrençlikleri resimlerle çizerek anlatabilmenin, seslerini hiç olmazsa bu şekilde duyurabilmenin cabası içine düşmüşler. Bundan daha da acısı, öz annesi (?) ve üvey babası tarafından bu iğrençliğe maruz kalan çocukların sözde ailesinin 2 kez tutuklanma istemiyle gönderildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması. Adaletin Mülkün temeli olması gereken ülkemizde Adaletin düştüğü duruma bakın. Elbette ki Adalet mekanizmamız bu şekilde işlediği ve bu iğrençlikleri yapanların yaptıkları yanlarına kar kaldığı sürçte, resmi olarak  Mahkemelere yansıyan son duruma göre çocuklara yönelik cinsel istismarda açılan dava sayısı son 10 yılda 7 kat artış göstermesi ,Resmi olmayan istatistikler ise ülkemizde her 3 kız çocuğumuzdan 1'inin, her 5 erkek çocuğumuz dan da 1' inin cinsel istismara maruz kalıyor olmasının  VE EN ACISI DA istismara maruz kalan çocuklarımız Aile ve yakın akrabalarının da Taciz yada Tecavüzüne maruz kalıyor olmaları kaçınılmaz bir durum haline geliyor. Peki bu durumun sebebi sadece Adalet sistemimizdeki çarpıklık mı? Elbette hayır. Millî ahlak ve değerlerimizden, yüce kitabımız Kuran'dan öyle uzaklaştık ki en önemli değerlerimiz olan çocuklarımıza bile sahip çıkamaz hale gelmiş durundayız. Peki çare. BİR AN EVVEL TİTREYİP KENDİMİZE DÖNÜP dini milli ve ahlaki değerlerimizi yeniden hayatımıza hâkim kılmaktan geçiyor. Çare her kim ki Devleti soyuyor, hortumluyor, bölücülük yapıyor, Yarınların teminatı çocuklarımıza son olaydaki gibi türlü iğrençlikler yapıyor En ağır şekilde cezalandırılmalı kimsenin yaptığının yanı kar kalmayacağı bir Devlet anlayışı. Yoksa yarınlarımız maalesef buhran, maalesef karanlık. Selam, sevgi ve saygılarımla  
Ekleme Tarihi: 07 Temmuz 2021 - Çarşamba

BİRAN ÖNCE TİTRETİP KENDİMİZE DÖNELİM

Özellikle son günlerde sıkça duyduğumuz ve maalesef de neredeyse artık bu tarz haberlerin olağan kabul edildiği çocuklar ve kadınlara yönelik şiddet, taciz, tecavüz haberlerine gün geçmiyor ki bir yenisi eklenmiş olmasın.
Son olarak dün haberdar olduğumuz ve toplumumuzun her kesimini derinden yaraladığını düşündüğümüz iki çocuğumuza yönelik yaşanan taciz ve tecavüz haberi. Son olaydaki çocuklar aynı durumları yaşamış olan kendinden öncekiler gibi o kadar masum ki, yaşadıkları acıları, maruz kaldıkları iğrençlikleri resimlerle çizerek anlatabilmenin, seslerini hiç olmazsa bu şekilde duyurabilmenin cabası içine düşmüşler.
Bundan daha da acısı, öz annesi (?) ve üvey babası tarafından bu iğrençliğe maruz kalan çocukların sözde ailesinin 2 kez tutuklanma istemiyle gönderildiği mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması. Adaletin Mülkün temeli olması gereken ülkemizde Adaletin düştüğü duruma bakın. Elbette ki Adalet mekanizmamız bu şekilde işlediği ve bu iğrençlikleri yapanların yaptıkları yanlarına kar kaldığı sürçte, resmi olarak  Mahkemelere yansıyan son duruma göre çocuklara yönelik cinsel istismarda açılan dava sayısı son 10 yılda 7 kat artış göstermesi ,Resmi olmayan istatistikler ise ülkemizde her 3 kız çocuğumuzdan 1'inin, her 5 erkek çocuğumuz dan da 1' inin cinsel istismara maruz kalıyor olmasının  VE EN ACISI DA istismara maruz kalan çocuklarımız Aile ve yakın akrabalarının da Taciz yada Tecavüzüne maruz kalıyor olmaları kaçınılmaz bir durum haline geliyor. Peki bu durumun sebebi sadece Adalet sistemimizdeki çarpıklık mı? Elbette hayır. Millî ahlak ve değerlerimizden, yüce kitabımız Kuran'dan öyle uzaklaştık ki en önemli değerlerimiz olan çocuklarımıza bile sahip çıkamaz hale gelmiş durundayız.
Peki çare.

BİR AN EVVEL TİTREYİP KENDİMİZE DÖNÜP dini milli ve ahlaki değerlerimizi yeniden hayatımıza hâkim kılmaktan geçiyor. Çare her kim ki Devleti soyuyor, hortumluyor, bölücülük yapıyor, Yarınların teminatı çocuklarımıza son olaydaki gibi türlü iğrençlikler yapıyor En ağır şekilde cezalandırılmalı kimsenin yaptığının yanı kar kalmayacağı bir Devlet anlayışı. Yoksa yarınlarımız maalesef buhran, maalesef karanlık.
Selam, sevgi ve saygılarımla

 

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve izmirtime35.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.