İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Tokat’ta bin yıllık sanatın son temsilcisi
Tokat’ta bin yıllık sanatın son temsilcisi
Antik çağın Mona Lisa’sı Osmaniye’de bulundu
Antik çağın Mona Lisa’sı Osmaniye’de bulundu
Yazı Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 21:41
 
Yaşama dair
Kişisel Gelişim Uzmanı Arzu Cengiz
 
 
Yaşam tüm güzelliği ile her gün yeniden başlarken, biz geçmiş olumsuz duygu, düşünce ve inanç kodlamalarımız ve zihinsel kayıtlarımızla geçmişteki sıkıntılarımızı bugüne taşıyoruz ve hülyalı hayaller peşinde koşuyoruz. 
An dediğimiz muhteşem güzelliği fark etmeden yaşamın içinde var olmaya çalışıyoruz.
Varoluş amacımız bu olmamalı. Varoluşun içinde nefes alan bizler birçok şeyi değiştirebilme potansiyelini içimizde taşıyoruz.
 
Lütfen zamanınımızı ne için, nereye harcıyoruz fark edelim! Seçimlerinizi gözden geçirelim. Yaşam seçtiklerimizle şekilleniyor. Hayatta istediklerimizi elde edemediğimizde şansımız olmadığını düşünüyoruz. Oysa ki yaşamı tersine çevirme, isteklerimizi gerçekleştirme becerisine sahibiz. Yaşam sonsuz olasılıklarla dolu ve sadece fark etmemizi istiyor. 
Gelişim sürecini engelleyen ne varsa şimdi değiştirmek için tam zamanı. Kendimizi gözlemleyerek (nelere tepki gösteriyoruz, hangi inanç kalıplarımız var vs) yaşama bakış açımızın nasıl olduğunu fark ederek ve bırakmaya gönüllü olarak. Her şeyden önce motivasyonunumuzu yüksek tutup hedef belirlemeli, gayretli olmalı, emek  ve çaba sarfetmeliyiz.
Her türlü koşulda gerçek varlığımızı ortaya çıkarmalı ve kendimize inanmalıyız. 
 
Yaşam kendini sevmekle ve inanmakla başlar.
Yaşamına mucizeler ve güzellikler girmesine izin ver ve gülümse :)
 
 
Etiketler: Yaşama, dair,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı