SİYASET Haber Girişi: 17.07.2021 - 12:44, Güncelleme: 17.07.2021 - 12:56

MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu : “Soyer, Belediye Başkanlığından çok başka işler peşinde”

 

MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu : “Soyer, Belediye Başkanlığından çok başka işler peşinde”

MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, Tunç Soyer'in Gediz Nehri gezisini değerlendirerek, bu şekilde soruna çözüm bulanamayacağını söyledi.
Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek ve Ege’nin can damarını zehirleyen kaynakları tespit etmek için bir gözlem turu başlattı. Soyer’in Gediz Nehri’nin sorunlarını belirleyip, rapor olarak Cumhurbaşkanı’na sunması bekleniyor. Konu hakkında, Soyer’in çalışmalarını gündeme taşıyan MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu Hasan Kalyoncu, “Tunç Soyer İzmir Körfezinde kirlilikten bahsedilirken kendi üzerine düşen görevleri yapmak yerine, değişik işler peşinde koşuyor. Gediz Nehrinin sorunlarını 4 günde belirleyecek ve rapor hazırlayıp Cumhurbaşkanı’na sunacakmış. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşı olduğu çalışmalar ortada” şeklinde konuştu. Öte yandan, Gediz Nehri Havzası Yönetim Planı, 28 Mayıs 2019 tarihinde Su Yönetimi Koordinasyon Kurulunda onaylanmıştı. Planın uygulanmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi de dahil bütün kurumlara gönderildiğine dikkat çeken Kalyoncu, “Şimdi yapılan çalışmaların bir kısmını bilginize sunuyorum. Birisi Tunç Soyer’e bunları duyursun ve mümkünse okutsun.“ dedi. “Tunç Soyer neyi amaçlıyor?” Prof. Dr. Hasan Kalyoncu Hasan Kalyoncu, Gediz Havzasında tüm çalışmalar yapıldığını ve yönetim planının uygulamaya koyulduğunu belirtti. Kalyoncu, Tunç Soyer ve yönetimine Gediz’i kirleten unsurların ne olduğunu sorarak, “Hepsine soruyorum; İzmir Körfezine dökülen kaynakların körfeze taşıdığı kirlilik yükü nedir ve ne kadardır? Sel zamanlarında bu yük taşınımı nasıl değişmektedir? Şu anda Körfez'e arıtılmadan giren kanalizasyon miktarı ne? İzmir'de kanalizasyon sistemi ile yağmur suyu tahliye kanallarının yüzde kaçı ayrılmış durumdadır? Arıtma tesisleri sürekli çalıştırılıyor mu? Aşırı yağışlarda arıtma tesisleri hizmette mi? Yolsa gelen suyu direk Körfez'e mi boşaltıyor? Bu tesislerin kapasitesi belli! İzmir il sınırlarında Gediz’i kirleten unsurlar neler?  Soyer, Belediye Başkanlığından çok başka işler peşinde ve CHP yönetimi de onun peşine takılmış. Tunç Soyer neyi amaçlıyor? Bu sorular daha başlangıç. Ama planlaması yapılmış, uygulamaya konulmuş ve paydaşı olduğun bir yönetim planı varken Gediz merakın nereden çıktı? Çevreci olduğundan desek(!), olmadığını yukarda anlattık. Vatandaşlarımızın tek isteği işinizi doğru ve düzgün yapmanız! Göreviniz de İzmirliden aldıklarınızı İzmir ve izmirliler için harcayarak yaşanabilir, modern, güvenli ve dirençli bir kent için emek vermeniz. “ şeklinde tepkisini ortaya koydu.
MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, Tunç Soyer'in Gediz Nehri gezisini değerlendirerek, bu şekilde soruna çözüm bulanamayacağını söyledi.

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Gediz Nehri'ndeki kirliliğe dikkat çekmek ve Ege’nin can damarını zehirleyen kaynakları tespit etmek için bir gözlem turu başlattı. Soyer’in Gediz Nehri’nin sorunlarını belirleyip, rapor olarak Cumhurbaşkanı’na sunması bekleniyor. Konu hakkında, Soyer’in çalışmalarını gündeme taşıyan MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu Hasan Kalyoncu, “Tunç Soyer İzmir Körfezinde kirlilikten bahsedilirken kendi üzerine düşen görevleri yapmak yerine, değişik işler peşinde koşuyor. Gediz Nehrinin sorunlarını 4 günde belirleyecek ve rapor hazırlayıp Cumhurbaşkanı’na sunacakmış. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin paydaşı olduğu çalışmalar ortada” şeklinde konuştu.

Öte yandan, Gediz Nehri Havzası Yönetim Planı, 28 Mayıs 2019 tarihinde Su Yönetimi Koordinasyon Kurulunda onaylanmıştı. Planın uygulanmak üzere İzmir Büyükşehir Belediyesi de dahil bütün kurumlara gönderildiğine dikkat çeken Kalyoncu, “Şimdi yapılan çalışmaların bir kısmını bilginize sunuyorum. Birisi Tunç Soyer’e bunları duyursun ve mümkünse okutsun.“ dedi.

“Tunç Soyer neyi amaçlıyor?”

Prof. Dr. Hasan Kalyoncu Hasan Kalyoncu, Gediz Havzasında tüm çalışmalar yapıldığını ve yönetim planının uygulamaya koyulduğunu belirtti. Kalyoncu, Tunç Soyer ve yönetimine Gediz’i kirleten unsurların ne olduğunu sorarak, “Hepsine soruyorum; İzmir Körfezine dökülen kaynakların körfeze taşıdığı kirlilik yükü nedir ve ne kadardır? Sel zamanlarında bu yük taşınımı nasıl değişmektedir?

Şu anda Körfez'e arıtılmadan giren kanalizasyon miktarı ne? İzmir'de kanalizasyon sistemi ile yağmur suyu tahliye kanallarının yüzde kaçı ayrılmış durumdadır? Arıtma tesisleri sürekli çalıştırılıyor mu? Aşırı yağışlarda arıtma tesisleri hizmette mi? Yolsa gelen suyu direk Körfez'e mi boşaltıyor? Bu tesislerin kapasitesi belli! İzmir il sınırlarında Gediz’i kirleten unsurlar neler?  Soyer, Belediye Başkanlığından çok başka işler peşinde ve CHP yönetimi de onun peşine takılmış. Tunç Soyer neyi amaçlıyor?

Bu sorular daha başlangıç. Ama planlaması yapılmış, uygulamaya konulmuş ve paydaşı olduğun bir yönetim planı varken Gediz merakın nereden çıktı? Çevreci olduğundan desek(!), olmadığını yukarda anlattık. Vatandaşlarımızın tek isteği işinizi doğru ve düzgün yapmanız! Göreviniz de İzmirliden aldıklarınızı İzmir ve izmirliler için harcayarak yaşanabilir, modern, güvenli ve dirençli bir kent için emek vermeniz. “ şeklinde tepkisini ortaya koydu.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve izmirtime35.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.