Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 15:02
 
Kura sonrası Başkanvekili Pehlivan’dan birlik mesajı
Mahkeme kararı sonrası ikinci kez yapılan Menemen Belediyesi Başkanvekilliği seçimini kazanan AK Partili Aydın Pehlivan “Yarından itibaren belediyemize geleceğiz. Bir ve birlikte olacağız” dedi.
İZMİR Haberi
Kura sonrası Başkanvekili Pehlivan’dan birlik mesajı

Mahkeme kararı sonrası Menemen Belediyesi Başkanvekilliği Seçimi bugün yapılan kura ile tamamlandı. Kura ile belediye başkanvekili seçilen Aydın Pehlivan, “En nihayetinde yasaların, kanunları tarif etmiş olduğu şekilde ilgili kura çekimini sonunda gerçekleştirebildik. Bu kura sonucunda da Allah bizlere nasip etti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Belediyeciliği, Menemen’le tanıştırmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu konuyla ilgili de hepinizden, tüm teşkilatlarımızdan Allah razı olsun. Herkes geldi, gitti, emekleri çok büyük. Ben Menemen’in evladıyım. Bu konuyla ilgili biz, muhalefettik, layıkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Tüm Menemen halkının gözü önünde cereyan etti konular. Şu anda da Rabbim bize Menemen’i yönetmeyi, nasip etti. Menemen’e hayırlı olsun” diye konuştu.

 

Mahkeme süreciyle ilgili de değerlendirmede bulunan Pehlivan, “Biz kanunlarına, hukuka saygı duyan insanlarız. Türkiye Cumhuriyeti Devleri bir kanun devletidir. Bu konuyla ilgili ilerleyen süreçte mahkemenin vereceği kararlarda boynumuz kıldan incedir. Biz şu anda mahkemenin vermiş olduğu kararı icra ettik. Bunu yapabilmek adına hepiniz yoruldunuz. Yarından itibaren belediyemize geleceğiz. Hep birlikte Menemen Meclisi olarak 31-32 kişilik ekip olarak hep birlikte Menemeni yöneteceğiz, bir ve birlikte olacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir son dakika haberleri, izmir haber son dakika, izmir yerel haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı