/>
Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 10:55 Bu haber 153 kez okundu
 
Kınık’a Tarım Organize Sanayi Bölgesi geliyor
Kınık’ta yaşanan değişimleri anlatan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, Tarım Organize Sanayi Bölgesi’nin müjdesini verdi.
İZMİR Haberi
Kınık’a Tarım Organize Sanayi Bölgesi geliyor

Yerel yönetim yasasında, bazı aksaklıların giderilmesi hususunda özellikle Büyükşehir yasanın bazı maddelerinin revize edilmesine vurgu yapan Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer, “Kınık metropol dışı bir yer fakat yeni yapılan otobanlarla maksimum bir saat 15 dakikada gelebilirsiniz. 2009 yılında aday olup seçilemeyince doktorluğa geri döndüm. 2014’de seçim söz konusu olunca tekrar denedim. İkinci dönemde belediyede göreve başladım. 2019 yılında ki seçimlerde ise Kınık beni sevdi ve da tekrar aday oldum, devam ediyorum. Benim yakamda bugüne kadar parti rozetim olmadı. Süreçler değişti ama ben aynı doktor, aynı Doğruer olarak devam ediyorum.  Önemli olan samimiyet.  Ben profesyonel siyasetçi olmadım ve doğmadım ama siyaseti hiçbir zaman karıştırmadım. En son siyaset gelir. En başta sevgi, saygı, samimiyet, siyaset ve Sadık Doğruer’dir” dedi.

 

“Önce terör, şimdi ise işsizlik”

İkinci TOKİ’ye başladıklarını ve Kınık’ın cazibe merkezi haline geleceğini söyleyen Başkan Doğruer, “Eskiden Kınık’ta bir tane asansörlü bina yokken şimdi devlet hastanemiz, helikopterle hasta alacak bir sağlık donanımımız var. Kınık’ta bir şeyler değişti. 22 milyon yatırım yapıldı. Önceden memurun çoğu dışarda oturuyordu. 276 TOKİ konutu yapıldı. 2 bin 56 başvuru aldık. İkinci TOKİ 3 yıl rahatlatır. Genel olarak önceden sıkıntı terördü şimdi ise işsizlik. Kınık’ta bir maden açıldı. 1400 kişi çalışıyor. Aynı zamanda Tarım Organize Sanayi Bölgesi yapacağız. Kınık’ta devlet memurunun bile topraktan bağışıklığı var. Kenevir ekim sahaları Kınık’ta kurulacak. Daha önce 555 arı kovanı dağıttık” diye konuştu.

Kınık’ta ısınma problemi olduğunu ve nisan ayında uç uca eklenen gazdan alacaklarının müjdesini veren Doğruer; “Belediyenin fırını dahil olmak üzere yüzde 80’inde doğalgaz var. Nisan ayından sonra olmayanlara da gelecek. Aynı zamanda Kınık’ın konaklama sorunu vardı. Bir devlet hastanesi büyüklüğünde öğretmenevi, 6 derslikli bir halk eğitim merkezi yapılacak. Eskiden servisle ulaşımını sağlayan ve 4 saatini yolda geçiren öğretmenler vardı. Artık yok, öğretmenevi haftaya bitiyor. İlk geldiğimizde sosyal tesis eksiğimiz vardı. Deniz yaşam vadisi yaptık, bu baharda temiz bir ortam olursa açacağız. Çocuk şehri şekillendi, yüzde 70 seviyesinde bitirdik. Gençler için hobi ve spor salonları var. Bütçesi bakanlığa ait ve 26 milyon TL. Sadece 44.5 trilyon devlet hastanesine harcandı. 22,500 milyon bütçe ile devlet ve belediye ortak çalıştık. Belediye imkanları ile çimleri bile sulayamazsınız. Bir yılda 8 trilyonu geçmiyor Kınık’a gelen bütçe” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kınık’a, Tarım, Organize, Sanayi, Bölgesi, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı