Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 15:57
 
İzmir'e 2 bin kişilik yeni kız öğrenci yurdu
Kredi ve Yurtlar Kurumunca (KYK) Ege Üniversitesi (EÜ) yerleşkesinde yaptırılan ve 2 bin kişilik etabı tamamlanan kız öğrenci yurdu, İzmir'deki farklı üniversitelerde eğitim gören öğrencilere yüksek konforda barınma imkanı sunacak.
İZMİR Haberi
İzmir'e 2 bin kişilik yeni kız öğrenci yurdu

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından Ege Üniversitesi yerleşkesinde yaptırılan ve İzmir'deki çeşitli üniversitelerde eğitim gören öğrencilere konforlu barınma imkanı sunacak 2 bin kişilik kız öğrenci yurdu tamamlandı. Yüze yüze eğitimin başlaması durumunda şubat ayında öğrencileri ağırlaması beklenen 5 yıldızlı otel konforundaki yurt, gençlere ev ortamında yaşama hissi sunacak şekilde tasarlandı. Evlerinden uzakta yüksek öğrenim görecek öğrencilerin en büyük sorunlarının başında barınma gelirken KYK, son yıllarda yenilenen yurtların yanı sıra yeni açtığı yurtlarla öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılıyor.

 

Bu kapsamda, İzmir'deki EÜ yerleşkesinde 4 etaptan oluşan toplam 7 bin kişilik yurtların 2 bin kişilik ilk etabında çalışmalar tamamlandı. Şubat ayında yüz yüze eğitimin başlaması durumunda öğrencilere kapılarını açması beklenen yurtta her odada en fazla 4 öğrenci kalabilecek. Eski yurtlardaki ranzaların, yerini bazalara bıraktığı odalarda buzdolabı, tuvalet ve banyonun yanı sıra her öğrencinin ayrı çalışma masası, özel dolabı ve ayakkabılığı olacak. Odalarda ayrıca etüt bölümü ve mescit de yer alacak. 430 kişilik konferans salonu, yemekhane, faaliyet odaları, sergi alanı, büyük mescit gibi mekanların bulunduğu yurdun, bahçesinde de yürüyüş alanı, açık amfi ve yeşil alan yer alıyor. Tüm etapları bittiğinde basketbol, futbol, tenis, voleybol gibi sportif alanların da bulunacağı kampüs, öğrencilere huzurlu barınma imkanı sunacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir son dakika haberleri, izmir haber son dakika, izmir yerel haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı