Haber Detayı
13 Ocak 2021 - Çarşamba 15:44
 
CHP’den Menemen yorumu: “Demokrasiye darbedir”
Menemen'de milli iradenin gasp edildiğini ifade eden CHP İzmir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Polat, "AK Parti, bu darbeyi Menemen'de İdare Mahkemesi ve Vali ile yaptı" dedi.
İZMİR Haberi
CHP’den Menemen yorumu: “Demokrasiye darbedir”

Menemen Belediye Meclisi oturumunda yapılan kura çekiminde belediye başkanvekilliğine AK Parti'nin adayı Aydın Pehlivan'ın çıkması, CHP’de tepkilere yol açtı. Kura çekimi sonrası CHP'liler salonu terk etti. 

Menemen’de kura çekimi ve sonucuyla ilgili sert açıklamalarda bulunan CHP İzmir Milletvekili ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Polat, "Başkanvekili adayımız Deniz Karakurt, daha önce de kuraya girdi. O zaman da kurada ismi çıkmayabilirdi. Bizim üzüntümüz, kurada kaybetmekten değil, demokrasinin arkasından dolanarak Menemen halkının iradesinin gasp edilmesidir. Millet iradesini kaybettiler. Seçim kayyumu atadılar. İşlem kayyumu atayan Vali hata yapmıştır. CHP'nin ne ilk ne de son kazandığı yerdir Menemen. Demokrasiye vurulmuş bir darbe var. AK Parti iktidarı, bu darbeyi genel seçimlerde YSK eliyle yaptı. Menemen'de ise İdare Mahkemesi ve Vali ile yaptı. İstanbul seçimleri dışında hiçbir yerde aday göstermedik, milli iradeye saygımızdan dolayı. Bundan sonra ne olacak? Umarım, hala vicdanlı yargıçlar vardır. Hızlıca bir karar verilerek, Menemen'de başkanvekilliği, gerçek sahibine teslim edilir. Menemen'de kayyum eliyle bir kura çekildi. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Yargı, Menemen halkının idaresinin daha çok çalınmasına izin vermemeli, en kısa zamanda bu büyük hatanın düzelmesini sağlamalıdır" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: izmir son dakika haberleri, izmir haber son dakika, izmir yerel haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı